Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Derby dla Błękitnych Stargard

Data publikacji: 2022-05-22 15:18
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-22 15:19
Piłka nożna. Derby dla Błękitnych Stargard
Radość piłkarzy Kotwicy po strzeleniu bramki. Fot. Kotwica  

W piłkarskiej III lidze na plan pierwszy wysunęły się niedzielne zachodniopomorskie derby na Ceglanej, gdzie Błękitni Stargard zwyciężyli z rezerwami szczecińskiej Pogoni. Był to jednak tylko mecz o prestiż, gdyż oba nasze kluby nie są już w stanie włączyć się do walki o awans, ale na szczęście spadek też im nie zagraża. Stargardzianie szybko objęli prowadzenie, a gdy po przerwie portowcy wyrównali, Błękitni niemal od razu zdobyli drugą bramkę.

O nic nie walczą już także piłkarze klubu z północnych rejonów Szczecina, a podkreślmy, że wiosenna runda nie jest udana dla III-ligowych piłkarzy Świtu Skolwin, którzy już dość dawno temu odpadli z walki o awans (o jaki w poprzednich sezonach wielokrotnie rywalizowali), a w ubiegłym tygodniu przekreślili swe szanse awansu na szczebel centralny w Pucharze Polski, więc należy spodziewać się zmian w klubie. Przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć, jeśli przejrzy się klubowe media społecznościowe...

W niedzielne późne popołudnie o godz. 18 Świt podejmie Bałtyk Gdynia, przed laty występujący nawet w ekstraklasie. Dodajmy, że przy okazji tego spotkania na stadionie przy ul. Stołczyńskiej zorganizowano tradycyjny festyn rodzinny, ale tym razem pogoda nie jest sprzymierzeńcem dzieci pragnących się bawić na gumowych dmuchańcach...

Z zachodniopomorskich drużyn o awans rywalizuje wiceliderująca Kotwica Kołobrzeg, która toczy korespondencyjny pojedynek z prowadzącą w tabeli Olimpią Grudziądz. Kołobrzeżanie po dwóch bramkach Pawła Łysiaka (gospodarze odpowiedzieli jedynie strzałem w słupek) wygrali toczony w ulewnym deszczu ważny wyjazdowy mecz w Nowych Skalmierzycach z tamtejszą Pogonią, ale grudziądzki klub, w którym dyrektorem sportowym jest doskonale znany w Szczecinie trener Bogusław Baniak, w takich samych rozmiarach wygrał w Koszalinie z walczącym o utrzymanie miejscowym Bałtykiem, a pierwszą bramkę dla gości strzelił były pomocnik Błękitnych Michał Cywiński.

BŁĘKITNI Stargard - POGOŃ II Szczecin 2:1 (1:0); 1:0 Marcin Rajch (16), 1:1 Fabian Pach (50), 2:1 Adrian Kwiatkowski (53).

UNIA Janikowo - POLSKI CUKIER KLUCZEVIA Stargard 3:1 (1:0); 1:0 Jędrzej Kujawa (42), 2:0 Przemysław Kędziora (52), 3:0 Damian Ciechanowski (54), 3:1 Michał Magnuski (68).

POGOŃ Nowe Skalmierzyce - KOTWICA Kołobrzeg 0:2 (0:1); 0:1 Paweł Łysiak (23), 0:2 Paweł Łysiak (70).

BAŁTYK Koszalin - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:1); 0:1 Michał Cywiński (23), 0:2 Piotr Witasik (77). ©℗

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA