sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Delew nie zagra do końca roku

Piłka nożna. Delew nie zagra do końca roku

Piłka nożna. Delew nie zagra do końca roku
Data publikacji: 2016-12-02 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-02 09:47
Wywietleń: 1228 180958

27-letni Spas Delew nie zagra do końca roku. Podczas wtorkowego meczu o puchar Polski z Puszczą Niepołomice doznał zerwania wiązadeł pobocznych w kolanie i czeka go długa przerwa. W ciągu kilku dni odbędzie się zabieg chirurgiczny, po którym reprezentanta Bułgarii czeka długa, kilkumiesięczna rehabilitacja.

Na pewno nie weźmie jeszcze udziału w okresie przygotowawczym, co spowoduje, że do rundy wiosennej nie będzie przygotowany w stu procentach.

- Spas podczas meczu nie odczuwał dyskomfortu w kolanie - powiedział trener Kazimierz Moskal. - Problemy zaczęły się następnego dnia, zrobiliśmy mu badania i diagnoza okazała się wręcz hiobowa. Jesteśmy tym mocno przybici, bo Spas był naszym wiodącym piłkarzem.

Delew miał znakomitą rundę, był podstawowym zawodnikiem w drużynie trenera Moskala. Przez redakcję sportową Kuriera wybrany został najlepszym piłkarzem Pogoni w listopadzie. Trener Moskal będzie miał duży ból głowy, jak zastąpić bułgarskiego skrzydłowego.

Absencja Delewa, to nie jedyne zmartwienie trenera Moskala. Wciąż z urazem zmaga się Jarosław Fojut. Kontuzji doznał w wygranym meczu z Wisłą, zagrał mimo to w przegranym spotkaniu z Koroną, ale pauzował już z tego powodu w spotkaniu z Puszczą.

- Mamy przed sobą jeszcze trzy mecze i być może oszczędzimy Jarka w meczu ze Śląskiem, żeby mieć go w pełni sprawnego na dwa następne pojedynki - powiedział K. Moskal.

Śląsk jest jedyną drużyną, która pokonała portowców na ich boisku i jedyną, która w Szczecinie nie pozwoliła na strzelenie choćby jednej bramki. Zdecydowanie gorzej wiedzie się jej na własnym boisku. W obecnym sezonie podopieczni trenera Rumaka wygrali we Wrocławiu tylko raz. ©℗ (par) 

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy