niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Delev w jednym szeregu z Ronaldo

Piłka nożna. Delev w jednym szeregu z Ronaldo

Piłka nożna. Delev w jednym szeregu z Ronaldo
Data publikacji: 2017-03-28 11:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-28 14:57
Wywietleń: 1560 228523

Thiago Alcantara, Neymar, Cristiano Roanldo, Buffon, Paulinho. Obok takich piłkarzy bułgarski skrzydłowy Pogoni Szczecin Spas Delev znalazł się w jedenastce serii spotkań w ramach eliminacji do mistrzostw świata.

Wyboru dokonał prestiżowy francuski dziennik sportowy France Football, a Delev umieszczony został na pozycji środkowego napastnika obok skrzydłowych: Ronaldo i Neymara i z asekurującymi w roli defensywnych pomocników: Thiago Alcantary i Paulinho.

Pod uwagę brano piłkarzy ze wszystkich kontynentów. Delev zatem uznano został przez francuski France Football za piłkarza bardziej wartościowego na swojej pozycji, niż Robert Lewandowski, który też przecież zdobył gola i też przyczynił się do ważnego zwycięstwa swojej reprezentacji.

Delev swoim sobotnim występem przeciwko Holandii zrobił prawdziwą furorę i zrobiło się o nim bardzo głośno. Stał się świetną reklamą szczecińskiego klubu i miasta. Oto co francuski dziennik napisał o piłkarzu Pogoni:

„Bułgarski napastnik wykorzystał niefrasobliwość niespełna 18-letniego De Ligta i zdobył dwa gole w ciągu 20 minut. Dzięki jego grze, skuteczności Bułgarzy tracą do liderującej Francji cztery punkty , a do drugiej w tabeli Szwecji tylko punkt. Dzięki dobrej formie Deleva Bułgaria wciąż jest w poważnej grze w eliminacjach do mistrzostw świata."

Świetny występ Bułgara sprawił, że automatycznie wzrosło nim zainteresowanie dużych klubów europejskich. Jednym z pierwszych, o którym się głośno mówi jest turecki Fenerbahce, a jego trenerem jest słynny holenderski szkoleniowiec Dick Advocaat. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy