piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Delev musi poczekać

Piłka nożna. Delev musi poczekać

Piłka nożna. Delev musi poczekać
Data publikacji: 2016-07-19 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-17 09:25
Wywietleń: 891 144753

Spas Delev przychodził do Pogoni w charakterze wzmocnienia, żeby nie powiedzieć gwiazdy. Przedstawiony został jako reprezentant swojego kraju, jeden z najlepszych piłkarzy trzeciej drużyny ekstraklasy bułgarskiej, uczestnik fazy grupowej Ligi Europejskiej, legitymujący się w poprzednim sezonie znakomitymi statystykami.

W inauguracyjnym meczu z Wisłą rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. To było spore zaskoczenie. Przegrał rywalizację z piłkarzami, którzy są w Pogoni od dawna.

- Spas przyszedł do nas z ligi bułgarskiej, która pod względem intensywności na pewno znacznie odbiega od polskiej - powiedział trener Kazimierz Moskal. - Zderzył się trochę z inną rzeczywistością, u nas pracuje się trochę inaczej, w niektórych aspektach znacznie ciężej. To nie znaczy, że nie liczymy na niego. Może jednak upłynąć trochę czasu, zanim zawodnik całkowicie przywyknie do nowych warunków pracy. Chcemy umiejętnie go wprowadzać do drużyny.

Podobna sytuacja była pół roku temu z Adamem Gyurcso. Węgier również przyszedł do Pogoni w roli gwiazdy, ale słabszej od polskiej ligi węgierskiej. Tam przyzwyczajony był głównie do zadań ofensywnych, a w Pogoni musiał przejść dość solidne przeszkolenie w dziedzinie taktyki i gry obronnej.

- Adam w Videotonie grał w zupełnie innym ustawieniu 4-3-3 - mówił o swoim nowym podopiecznym były szkoleniowiec portowców Czesław Michniewicz. - W Pogoni musi więcej uwagi zwracać na defensywę, musi też nauczyć się ciężko pracować. ©℗ (par)

 

Komentarze

Regan.
No a teraz co, zatkało :) .
2016-11-17 09:09:54
zaniepokojony
Po byku te transfery.Okazuje się,że trzeba kilku lat czekania i przygotowań aby "gwiazda piłkarz" wkomponował się w tryby pracy nowej drużyny.Toż to jest tak chore,że aż głupie.Jest piłkarz a tak jakby go nie było.Co trener to ma inną wizję i potrzeby względem danego zawodnika.Za chwilę się okaże,że Ci piłkarze są mu w ogóle do niczego przydatni bo On ma inną wizję i koncepcję.
2016-07-19 11:49:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy