Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Chemik z Pucharem Polski ZZPN

Data publikacji: 04 czerwca 2019 r. 20:04
Ostatnia aktualizacja: 05 czerwca 2019 r. 11:41

We wtorkowy wieczór w Policach odbył się finałowy mecz piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, w którym miejscowy IV-ligowy (już z przedterminowo wywalczonym awansem do III ligi) Chemik pokonał czołowego III-ligowca, kołobrzeską Kotwicę.

CHEMIK Police - KOTWICA Kołobrzeg 3:2 (3:1); 1:0 Midzio (2), 1:1 Wolny (10), 2:1 Midzio (24), 3:1 Wowczenko (37), 3:2 Szynka (89).

Pierwsza połowa finałowego pojedynku toczyła się z niewielkim wskazaniem na gospodarzy, a po przerwie lekką przewagę uzyskali goście, którzy z determinacją dążyli do odrobienia strat. Najwięcej emocji było w końcówce, gdy po strzale z jedenastki Kotwica zdobyła kontaktową bramkę i zaatakowała dążąc do wyrównania. Policzanie dzielnie się jednak bronili i nie dopuścili by rywale stworzyli sobie tzw. 100-procentową pozycję strzelecką.

Dzięki zwycięstwu w finale PP ZZPN policki beniaminek III ligi wystąpi już niedługo w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym. ©℗ (mij)

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika Police cieszą się ze zdobycia Pucharu Polski na szczeblu ZZPN.