Piłka nożna. Chemik trafił w dziesiątkę

Data publikacji: 15 lutego 2021 r. 17:26
Ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2021 r. 17:26

Piłkarze III-ligowego Chemika Police z dobrym skutkiem rozgrywają mecze kontrolne, a tej zimy zagrali już osiem razy. W dwóch ostatnich sparingach zaaplikowali rywalom aż 10 goli!

Chemik - Hutnik Szczecin 7:1 (2:1); 1:0 Michał Chyrek (11), 1:1 Jakub Żelazowski (33), 2:1 Konrad Data (44), 3:1 Daniel Kowalczyk (48), 4:1 Ilia Michałowski (51), 5:1 Daniel Kowalczyk (55), 6:1 Maciej Paprocki (71), 7:1 Bartłomiej Białek (86).

Chemik: Brzozowski (46 Piekutowski) – Klimkowicz (46 Moutinho), Kosacki (60 Palej), Siluk (46 zawodnik testowany), Jakubiak (46 Białek), Świder (46 Paprocki), Michałowski (60 Dyczewski), Endene (46 Korotkiewicz), Dąbrowski (46 D. Kowalczyk), Data (46 Drumlak), Chyrek (46 Midzio)

W meczu kontrolnym numer siedem żółto-zieloni rozbili IV-ligowego Hutnika. Chemicy od początku wysoko zaatakowali hutników i już w 11 minucie meczu wyszli na prowadzenie. Akcję całego zespołu wykończył Michał Chyrek, który sprytnie wszedł między dwóch stoperów Hutnika i ładnym strzałem pokonał golkipera gości. Chemicy prowadzili grę i stwarzali sobie kolejne doskonałe okazje do zdobycia bramki. Swoje szanse mieli Konrad Data i Mateusz Jakubiak, który uderzał zza pola karnego. Jednak jego strzał minimalnie minął bramkę Hutnika. W 33 minucie meczu zespół z Północnego Szczecina przeprowadził szybką kontrę, po której faulowany w polu karny został jeden z napastników i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Jakub Żelazowski. W 44 minucie chemicy ponownie wyszli na prowadzenie po strzale Konrada Daty, który uderzył z około 18 metra i piłka po rykoszecie wpadła do bramki Hutnika. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Chemicy dalej dominowali i po zaledwie dziesięciu minutach drugiej części gry prowadzili już 5:1. Bramki zdobywali Daniel Kowalczyk dwie i Ilia Michałowski. Na 6:1 po szybkiej kontrze i strzale z ostrego kąta do pustej bramki trafił Maciej Paprocki, a wynik meczu na 7:1 w 86 minucie meczu ustalił Bartłomiej Białek. W samej końcówce zawodów goście ze Szczecina otrzymali dwa rzuty karne, które jednak obronił wprowadzony po przerwie Piekutowski.

Chemik - Vineta Wolin 3:0 (0:0); 1:0 Jakub Świder (51), 2:0 Michał Chyrek (71), 3:0 Dominik Dąbrowski (88).

Bramki z meczu Chemik Police – Vineta Wolin można zobaczyć w Chemik TV.

Chemik: Brzozowski (60 Piekutowski) – Klimkowicz (60 Dyczewski), Kosacki, Siluk (46 zawodnik testowany), Białek (46 Dąborwski), Świder (60 D. Kowalczyk), Endene (75 Świder), Data (46 Korotkiewicz), Jakubiak (60 Paprocki), Midzio (60 zawodnik testowany), Chyrek (80 Moutinho)

W kolejnym meczu kontrolnym podopieczni trenera Mariusza Szmita wygrali 3:0 z liderem IV ligi - drużyną Vinety Wolin. Chemicy od początku narzucili swój styl gry drużynie z Wolina i w pierwszej części stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Najbliżej zdobycia gola był Mikołaj Midzio, którego strzał instynktownie obronił golkiper gości. Swoje szanse mieli też Mateusz Jakubiak i Michał Chyrek. Jednak w pierwszej części gry nie zobaczyliśmy bramek. Dopiero po zmianie stron w 51 minucie meczu po indywidualnej akcji bramkę na 1:0 zdobył Jakub Świder. Goście próbowali odrabiać straty, jednak ich ataki kończyły się głównie na wysokości pola karnego polickiego zespołu. W 71 minucie meczu było już 2:0 dla żółto-zielonych. Po dośrodkowaniu Paprockiego w pole karne piłka trafiła do dobrze ustawionego Chyrka, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce. Wynik meczu na 3:0 w 88 minucie meczu ustalił Dominik Dąbrowski, który wykorzystał dobre podanie od Świdra i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Vinety. Swój następny mecz sparingowy policzanie rozegrają już w środę o godz. 18 i na wyjeździe zmierzą się z Iną Goleniów.