Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Chemik rozgromił Gwardię

Data publikacji: 26 października 2019 r. 21:11
Ostatnia aktualizacja: 26 października 2019 r. 21:11

CHEMIK Police - GWARDIA Koszalin 4:0 (3:0); 1:0 Kapelusz (14), 2:0 Kowalczyk (16), 3:0 Kowalczyk (24), 4:0 Kapelusz (51).

Derby województwa zachodniopomorskiego ułożyły się bardzo pomyślnie dla chemików, którzy po niespełna pół godzinie gry prowadzili już 3:0. Wynik meczu otworzył Szymon Kapelusz już w 14 minucie gry, a chwilę później zawodnik ten był faulowany w sytuacji sam na sam z koszalińskim bramkarzem przez kapitana gwardzistów Daniela Wojciechowskiego, za co ten otrzymał czerwoną kartkę i od tego momentu koszalinianie musieli grać w dziesiątkę. Po chwili Mateusz Kowalczyk podwyższył prowadzenie policzan, a niecałe dziesięć minut później strzelił trzeciego gola. Końcowy rezultat sześć minut po przerwie ustalił Kapelusz.

- Derbowy mecz nam się świetnie ułożył i już na początku spotkania zapewniliśmy sobie zwycięstwo - powiedział trener Chemika Łukasz Borger. - Kibice byli świadkami ładnych bramek, a po dwa trafienia zanotowali Szymon Kapelusz i Mateusz Kowalczyk, zaś każdy z nich jedną bramkę zdobył z rzutu wolnego. ©℗ (mij)