piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Chemik bez licencji

Piłka nożna. Chemik bez licencji

Piłka nożna. Chemik bez licencji
Data publikacji: 2015-12-14 20:53
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-15 16:26
Wywietleń: 151 55779

Na wniosek Polskiego Związku Piłki Nożnej Komisja ds. Licencji Klubowych Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła licencję Chemikowi Police. Powodem jest znaczne zadłużenie klubu wobec PZPN oraz ZZPN. Działacze trzecioligowca mają 14 dni na złożenie odwołania. Po tym terminie decyzja uprawomocni się.

- Oznaczać to będzie, że wszystkie zespoły Chemika Police nie będą mogły rozgrywać żadnych meczów. I to nie tylko ligowych, ale także sparingowych. To dla nas wszystkich bardzo przykra wiadomość i trudna sytuacja. Niestety, wielomiesięczne rozmowy z zarządem Chemika Police i próby rozwiązania sytuacji nie przynosiły żadnych efektów. Działacze nie byli w stanie opracować programu naprawczego. Dług nie został spłacony. Przepisy w tej kwestii są jednoznaczne i obowiązują wszystkie kluby działające w strukturach Polskiego Związku Piłki Nożnej, od Ekstraklasy poprzez wszystkie klasy rozgrywkowe, aż do najniższych lig - mówi Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Decyzja anulująca zawieszenie licencji może zostać podjęta tylko pod warunkiem spłaty zobowiązań.

- Mam nadzieję, że Chemik upora się z tym problemem. W przeciwnym razie stracimy zespół w trzeciej lidze. Ale nie tylko. Niestety, grać nie będą mogły także wszystkie zespoły młodzieżowe. - dodał Bednarek.

Komentarze

Zygmunt
Ze mamy dzialaczy nieudacznikow nie trzeba nikogo przekonywac.Najpierw na celowniku znalazla sie Flota Swinoujscie,Kiedy nad klubem zawisla perspektywa awansu,zaczal klub bronic sie przed awansem i przegrywac mecze pod rzad.Klub rozwiazano a dobrych pilkarzy wypuszczono na zielona trawke. Teraz zespol z tradycjami jakim jest Chemik Police grozi z powodu niedolestwa dzialaczy rozwiazanie sekcji pilkarskiej.A moze zalozyc lige dzialaczy-niedorajdow-zapewne ci ze Swinoujscia i Polic byliby w ekstraklasie
2015-12-15 15:03:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy