sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Centrum szkolenia - na razie koncepcja

Piłka nożna. Centrum szkolenia - na razie koncepcja

Piłka nożna. Centrum szkolenia - na razie koncepcja
Data publikacji: 2017-04-24 19:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-25 10:13
Wywietleń: 991 245956

"Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży Pogoni Szczecin" - czyli profesjonalny ośrodek treningowy dla adeptów Akademii był tematem spotkania wiceprezydenta miasta Michała Przepiery, dyrektorów MOSRiR – Wojciecha Olbrysia i Marka Gąsiora oraz przedstawicieli klubu. 
 
Władze Miasta i MOSRiR-u zostały zaznajomione z koncepcją powstawania CSDiMPS równolegle z budową nowego Stadionu Miejskiego. W ramach inwestycji na terenach za koroną stadionu, gdzie obecnie ulokowane są boiska treningowe, ma powstać profesjonalne centrum szkoleniowe Akademii Pogoni.

Koncepcja zakłada wybudowanie trzech pełnowymiarowych boisk (w tym jednego z podgrzewaną murawą i zadaszoną mała trybuną dla kilkuset widzów), oraz boiska z murawą sztuczną pod tzw. „balonem”. Wszystkie oczywiście mają być też oświetlone. 
 
Zgodnie z koncepcją, powstać ma również dwukondygnacyjny budynek Akademii, w którym mieściłyby się m.in. szatnie dla młodych zawodników, świetlica, siłownia, restauracja dla rodziców, czy biura dla trenerów.

Wdrożenie koncepcji pozwoliłoby w znaczny sposób rozwinąć funkcjonowanie klubowej Akademii, m.in. poprzez większe możliwości treningowe (np. w godzinach wieczornych i w miesiącach jesienno-zimowych), czy szkolenie niemal dwukrotnie większej grupy dzieci. (par) 

Komentarze

topek
Właśnie nasze podatki są po to aby dofinansowywać obiekty użyteczności publicznej, w przeciwieństwie do dopłat na górnictwo,hutnictwo,stocznie,LOT i inne tego typu przedsiębiorstwa.Kto tego nie rozumie powinien szkole oddać pieniądze.ROMA
2017-04-25 10:02:57
Gryffin
Do wszystkich hejtów Po co wy tu wciskacie te swoje smutne wypociny że z jakiej to racji z naszych podatków buduje się stadion dla Pogoni. Wam na złość ten stadion się wybuduje. Tak jak za mnie ktoś zadecydował że będzie 500+ a po co to mi???
2017-04-25 09:46:27
mieszkaniec miasta
Do "mieszkaniec". Różnica pomiędzy tym co napisałeś a stadionem czy też centrum szkoleniowym jest taka że: Filharmonia jest dla każdego muzyka, każdego mieszkańca i każdej firmy która zapłaci za udostępnienie. Gontynka? Jeżeli płacisz za pobyt na gontynce to super mimo że jest zamknięta:) Natomiast Arkonka należy do miasta czyli do mieszkańców i raczej żadna firma (czyt Pogoń Szczecin) nie wykorzystuje jej do własnych celów płacąc 1000 zł netto miesięcznie. Azoty Arena udostępniana jest 4 klubom (stadion tylko dla Pogoni) i wystawcom. Ścieżki rowerowe, drogi, chodniki budowane są dla mieszkańców a nie tylko dla jednej firmy. Co do pływalni to korzystają z niej szkółki ale ciężko żeby dzieci uczyły się pływać same. Zresztą wszystko co wymieniłeś faktycznie zostało wybudowane za nasze pieniądze ale te inwestycje przynajmniej sie spłacają właśnie z pieniędzy użytkowników lub firm. Pieniądze zarobione na nich trafiaja powtórnie do kasy miejskiej po czym są inwestowane dla dobra ogółu mieszkańców. Stadion natomiast jest budowany za 200 mln z naszych podatków dla prywatnej firmy jaką jest Pogoń Szczecin i miasto odzyska te pieniądze za 13 550 lat jeżeli dzierżawa nadal bedzie wynosić 1230 zł brutto. Tak to jest różnica między tym co napisałeś a tym jak jest naprawdę. Czasy kiedy kluby były miejskie/górnicze/wojskowe/milicyjne/stoczniowe minęły wraz z upadkiem komunizmu i czas się z tym pogodzić. Dzisiaj kluby to przedsiębiorstwa i albo same na siebie zarobią/znajdą sponsorów albo upadną tak jak każda firma która jak nie zarabia to się zamyka.
2017-04-24 23:55:39
Mieszkaniec
Za nasze pieniądze wybudowano m.in. Filharmonię dla grupy melomanów (korzystając, płacę za bilety) to samo jest z kąpieliskiem Gontynka, ścieżkami rowerowymi, przystań jachtowa (bardzo wysokie opłaty dobowe oraz za trzymanie jachtu) również pływalnie (często tylko 1-2 tory udostępnione dla mieszkańców podatników za stosowną opłatę, hala sportowa za pieniądze z podatków a muszę płacić za bilety na imprezy sportowe itp itd Czy mnie, kibica MKS ktokolwiek pytał, czy wyrażam na to zgodę?
2017-04-24 22:34:03
Jazon
A to po kiego grzyba? Potrzebne jak "wuju" puder...
2017-04-24 21:52:08
mieszkaniec miasta
Daj palec, a wezmą całą rękę !!! Budowa stadionu za 200 mln z naszych podatków. Pan Mroczek obiecuje miastu opłacenie projektu 4 trybuny, a następnie zbiera kasę od kibiców. Teraz pomysł budowy centrum szkolenia dla klubowej akademii za pieniądze mieszkańców ! To jest rozbój w biały dzień !!! Kiedy to się skończy? Proponuje zapoznać się z zapytaniem publicznym pod adresem: http://bip.um.szczecin.pl/files/780BED6D4A6F4F1A9BDB3DD6A446173E/2360.pdf Bardzo ciekawa treść i sposób odpowiedzi przedstawicieli miasta. Jako przedsiębiorca chciałbym spotkać się z Panem Prezydentem (prawie niemożliwe jeżeli temat jest troszkę drażliwy) i zaprezentować koncepcję budowy takiego centrum. Moja propozycja to 50/50 w kosztach. 50% ja i 50% miasto. Oczywiście Pogon Szczecin zapraszam do korzystania ale na komercyjnych warunkach tzn wg cennika mosrir: http://bip.um.szczecin.pl/files/2473D0B5F70D44ADBF4D9EF20A0979C4/Zalacznik1.pdf Ciekawe czy wtedy klub będzie zainteresowany placąc 250 zł/h za korzystanie tylko z jednej płyty.
2017-04-24 21:12:34
kibic
A teraz jest najlepszy czas na taką inwestycję bo są duże dofinansowania. Żeby nie było tak jak ze stadionem, że jak przyjdą konkrety to nie będzie już dofinansowania.
2017-04-24 19:28:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy