Sobota 15 maja 2021r. 

Piłka nożna. Były junior Pogoni w Zagłębiu Lubin

Data publikacji: 2020-07-31 19:05
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-31 19:05
Piłka nożna. Były junior Pogoni w Zagłębiu Lubin
 

22-letni były piłkarz Pogoni Szczecin, a ostatnio grający w III-ligowym Ruchu Chorzów Mateusz Bartolewski został piłkarzem klubu ekstraklasy Zagłębia Lubin.

Bartolewski jest lewym obrońcą, w Pogoni przeważnie występował na skrzydle, raczej nie znajdował się w grupie piłkarzy szczególnie mocno forsowanych. Po odejściu z Pogoni jego kariera mocno przyspieszyła. Najpierw pod okiem byłego szkoleniowca Pogoni Adama Gołubowskiego w Stilonie Gorzów, a następnie w Ruchu Chorzów.

Zawodnik świetnie radził sobie w ostatnich dwóch sezonach w Ruchu Chorzów. W ciągu kilkunastu miesięcy gry dla tego klubu zdobył dla chorzowskiej drużyny 9 goli. Mimo że jest lewym obrońcą, to gra bardzo skutecznie, ma za sobą już występy na poziomie drugiej ligi i ewidentnie przerastał możliwościami i charakterem swoich kolegów z III-ligowej drużyny.

Bartolewski jest byłym juniorem Pogoni sprowadzonym ze Szczecinka, ale nigdy nie stanowił pierwszego wyboru. Zawsze lepsze notowania mieli od niego inni piłkarze grający na lewej obronie: Marcel Stefaniak, Jakub Paprzycki i Szymon Waleński, którzy są obecnie piłkarzami co najwyżej na III-ligowym poziomie bez znaczących indywidualnych statystyk i osiągnięć.

Bartolewski grając w juniorach Pogoni nigdy nie był przymierzany do gry na lewej obronie, był skrzydłowym i też raczej piłkarzem drugiego wyboru. Przegrywał rywalizację z takimi piłkarzami, jak: Rafał Maćkowski, czy Mateusz Bochnak. Od dwóch sezonów rozwija się jednak bardzo dobrze, dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi, bardzo mocnym uderzeniem z dystansu i silnym dośrodkowaniem.

W czerwcu skończyła mu się z Ruchem umowa, miał bardzo ciekawe oferty i wybrał opcję bardzo ambitną. O miejsce w Zagłębiu będzie musiał mocno powalczyć, ale stać go na grę w wyjściowym składzie. Zimą testowany był przez Raków Częstochowa. Zainteresowanie nim wyrażało jeszcze kilka innych renomowanych klubów. (par)

Fot. R. Pakieser

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ