środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Były junior Pogoni w Zagłębiu Lubin

Piłka nożna. Były junior Pogoni w Zagłębiu Lubin

Piłka nożna. Były junior Pogoni w Zagłębiu Lubin
Data publikacji: 2020-07-31 19:05
Wywietleń: 701 467673

22-letni były piłkarz Pogoni Szczecin, a ostatnio grający w III-ligowym Ruchu Chorzów Mateusz Bartolewski został piłkarzem klubu ekstraklasy Zagłębia Lubin.

Bartolewski jest lewym obrońcą, w Pogoni przeważnie występował na skrzydle, raczej nie znajdował się w grupie piłkarzy szczególnie mocno forsowanych. Po odejściu z Pogoni jego kariera mocno przyspieszyła. Najpierw pod okiem byłego szkoleniowca Pogoni Adama Gołubowskiego w Stilonie Gorzów, a następnie w Ruchu Chorzów.

Zawodnik świetnie radził sobie w ostatnich dwóch sezonach w Ruchu Chorzów. W ciągu kilkunastu miesięcy gry dla tego klubu zdobył dla chorzowskiej drużyny 9 goli. Mimo że jest lewym obrońcą, to gra bardzo skutecznie, ma za sobą już występy na poziomie drugiej ligi i ewidentnie przerastał możliwościami i charakterem swoich kolegów z III-ligowej drużyny.

Bartolewski jest byłym juniorem Pogoni sprowadzonym ze Szczecinka, ale nigdy nie stanowił pierwszego wyboru. Zawsze lepsze notowania mieli od niego inni piłkarze grający na lewej obronie: Marcel Stefaniak, Jakub Paprzycki i Szymon Waleński, którzy są obecnie piłkarzami co najwyżej na III-ligowym poziomie bez znaczących indywidualnych statystyk i osiągnięć.

Bartolewski grając w juniorach Pogoni nigdy nie był przymierzany do gry na lewej obronie, był skrzydłowym i też raczej piłkarzem drugiego wyboru. Przegrywał rywalizację z takimi piłkarzami, jak: Rafał Maćkowski, czy Mateusz Bochnak. Od dwóch sezonów rozwija się jednak bardzo dobrze, dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi, bardzo mocnym uderzeniem z dystansu i silnym dośrodkowaniem.

W czerwcu skończyła mu się z Ruchem umowa, miał bardzo ciekawe oferty i wybrał opcję bardzo ambitną. O miejsce w Zagłębiu będzie musiał mocno powalczyć, ale stać go na grę w wyjściowym składzie. Zimą testowany był przez Raków Częstochowa. Zainteresowanie nim wyrażało jeszcze kilka innych renomowanych klubów. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie