Piłka nożna. Buksa nie zagra z Lechem

Data publikacji: 2019-04-25 19:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-26 19:44
Wywietleń: 741 387768

Napastnik Pogoni Szczecin Adam Buksa doznał w meczu z Lechią Gdańsk silnego stłuczenia żeber. Piłkarz był dzień po meczu szczegółowo diagnozowany. Wyniki badań nie są zadowalające.

- Adam ma bardzo silnie stłuczone żebra - mówi doktor Bartosz Paprota. - Wyklucza go to z gry na najbliższe 2-3 tygodnie.

Zawodnika zabraknie więc w najbliższych spotkaniach. Możliwe nawet, że nie zdąży wrócić do pełni zdrowia już do końca sezonu. Portowcy ostatni mecz rozegrają 19 maja.

- W najbliższym czasie Adam przejdzie leczenie i rehabilitację - dodaje lekarz Pogoni.

Adam Buksa strzelił dotąd 11 ligowych bramek i zanotował 3 asysty. Jest najlepszym strzelcem w drużynie Pogoni. W Lotto Ekstraklasie rozegrał w tym sezonie 1817 minut. Do bramki rywala trafiał średnio co 165 minut. (par)