środa, 30 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Brakuje boisk treningowych

Piłka nożna. Brakuje boisk treningowych

Piłka nożna. Brakuje boisk treningowych
Data publikacji: 2020-08-13 09:55
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-13 14:54
Wywietleń: 614 469548

OKS Prawobrzeże jest klubem piłkarskim nastawionym na szkolenie młodzieży posiadającym 18 grup treningowych, około 250 trenujących młodych piłkarzy wywodzących się głównie z osiedla Bukowe, lub innych dzielnic położonych po prawej stronie Odry.

W związku z trudną sytuacją infrastrukturalną w mieście, klub wystosował pismo do prezydenta Piotra Krzystka o kontynuację grafiku treningowego z zeszłego sezonu, a konkretnie z jesieni 2019 roku. Później ten grafik bywał bardzo niekorzystny dla jednego z dwóch największych piłkarskich podmiotów na prawobrzeżu.

Klub OKS Prawobrzeże chciałby uzyskać zapewnienie o kontynuacji zajęć dla dzieci i młodzieży na matczynym obiekcie sportowym na osiedlu Bukowe. Ostatnio bywały sytuacje, że był z tym bardzo duży problem. Zdarzało się, że dzieci i młodzież z osiedla Bukowe musiały korzystać z obiektów oddalonych daleko od domu, dojeżdżały często samodzielnie, co rodziło spore ryzyko.

W tym samym czasie na obiektach Bukowe na dużym boisku i orliku trenowały grupy spoza prawobrzeża, a nawet spoza Szczecina. To efekt wcześniej ustalonych grafików, które zdaniem przedstawicieli OKS Prawobrzeże nie są korzystne dla tego klubu. W liście skierowanym do prezydenta miasta czytamy, że mocno uprzywilejowane są grupy młodzieżowe Pogoni Szczecin.

Największy klub w Szczecinie otrzymuje dofinansowanie z miasta na poziomie 75 procent dotacji przeznaczanych na wszystkie inne szczecińskie kluby piłkarskie. Jest też mocno uprzywilejowany przy ustalaniu grafiku treningów na szczecińskich boiskach, których jest zdecydowanie za mało, jak na potrzeby wszystkich szczecińskich klubów piłkarskich.

Wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny i jednocześnie zostaną wznowione zajęcia piłkarskie we wszystkich piłkarskich klubach Szczecina. Wszystko wskazuje na to, że nowe boiska treningowe przy stadionie Pogoni nie będą jeszcze gotowe, więc sytuacja z całego poprzedniego sezonu powtórzy się i wciąż pojawi się wiele wątpliwości, czy ustalanie grafiku korzystania z obiektów sportowych odbywa się zgodnie z poszanowaniem potrzeb wszystkich szczecińskich klubów piłkarskich. (par)

Komentarze

JEDEN WIELKI SKANDAL
Do właścicieli/prezesów/trenerów szkółek piłkarskich i drużyn młodzieżowych typu Pogoń, Football Academy, FASE itp. - BYŚCIE SIĘ WSTYDZILI !!! W trakcie roku szkolnego codziennie (nieraz i w weekendy) zajmujecie praktycznie wszystkie orliki w Szczecinie, przez co zwykłe dzieciaki z osiedli oraz mieszkańcy nie mają gdzie pokopać. Zostają jedynie ochłapy w postaci ewentualnych rezerwacji w godzinach późno wieczornych, jeśli akurat jest gdzieś wolne miejsce. Zabraliście ludziom orliki, które miały być obiektami ogólnodostępnymi dla zwykłych ludzi, a nie dla profesjonalnych klubów piłkarskich. I na to wszystko godzą się dyrektorzy szkół, którzy tymi orlikami zarządzają !!! To jest mega skandal którym ktoś się powinien zająć. Jeśli nie macie pieniędzy lub możliwości budowy własnych obiektów treningowych, to nie bierzcie się za tworzenie szkółek piłkarskich.
2020-08-13 14:51:32
Poinformowany
Jak nie wiadomo o ci chodzi to chodzi o pieniądze albo.... Układy. OkaS to fajny klub z wieloma sympatykami, super ludźmi wokół klubu (pozdrawiam Pana Rafała oraz Józefa a także pana Leszka i wielu innych trenerów a także pana prezesa Zenona). Najpierw umowę o współpracy wypowiedziała OKSowi Pogoń. Dlaczego ? Mając umowę bali się że OKS będzie miał prawo rościć sobie prawa do korzystania z nowych boisk akademii. Teraz jako klub, który z Pogonią nie ma nawiązanej współpracy nie będą mogli wejść nawet na minutę treningu. Bo obiektem zarządzać będzie Pogoń a nie MOSRiR . Kolejna rzecz. Czemu pomarańczowa a nie Witkiewicza albo Bandurskiego. To już w ogóle ewenement. Przecież na lewobrzeżu jest więcej boisk. Po co zajeżdżać młodych w wakacje na sztucznej trawie ? Otóż Pogoń wymyśliła że jak teraz zajmą terminy to ich nikt nie ruszy do zimy. A w przerwie zimowej też będą mieli terminy na boisku gdy jest największe obłożenie. Następnie rzecz ma się z kokbadkowem - po co tam budowali skoro zawodnicy muszą jechać na pomarańczowa ? Nie wiadomo... Generalnie pytań jest więcej ale jedno co widać to oszczędzanie swoich boisk po to by były idealnie przygotowane a zajeżdżanie boisk na innych osiedlach. Przecież po takim korzystaniu jak robi to Pogoń murawa będzie do wymiany. A kto za to zapłaci ? Już kiedyś 1 zespół pogoni wymyślił sobie że murawa na Witkiewicza ma być odsniezona,. Cały dzień jeździł spychacz który z warstwą lodu zgarniał całe połacie murawy. Zobaczymy teraz jak ona wygląda ? Witkiewicza to od kilku lat nadaje się do wymiany a nie gry w piłkę. A miasto sztucznie zamiotlo problem pod dywan bo wysypują więcej granulatu niż tam powinno być wysypane. To samo zrobią z pomarańczowa. Mają kupę pieniędzy to niech sobie zbudują dodatkowe boiska a nie wyrzucają maluczkich. W taki sposób niszczy się piłkę nożną na niskich szczeblach. Ale może o to chodzi w Szczecinie ? Wiadomo nie od dziś że chrapkę na któryś obiekt na prawobrzeżu ma jeden klub z Dąbia. Jeżeli przedstawiciele OKS wkurza się na zaistniała sytuację i np. Wycofają jakieś zespoły młodzieżowe to na pewno po pewnym czasie Dąbie z tego skorzystają. Zawsze jest drugie dno, więc warto zanalizować wszystko dokładnie. Pozdrawiam. Kibic przejrzystego zarządzania a nie wykorzystywania małych klubow przez Pogoń. I w tym wszystkim tylko dzieci, trenerów i zarządu klubu żal 😣😣😣
2020-08-13 12:16:28
były trampek
A co z przejętymi klubami Kasta Majowe i klubem z Kołbaskowa? Na jakiej zasadzie podpisane są umowy przecież te kluby miały/mają własne boiska. Młodzieżówki nie powinny tam się wynieść? Ktoś się orientuje o co w tym chodzi?
2020-08-13 11:03:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie