niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Błękitni startują z Jarosławem Piskorzem

Piłka nożna. Błękitni startują z Jarosławem Piskorzem

Piłka nożna. Błękitni startują z Jarosławem Piskorzem
Data publikacji: 2018-06-19 21:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-20 10:12
Wywietleń: 860 334214

Po krótkiej urlopowej przerwie w środę II-ligowi piłkarze Błękitnych Stargard wznowią treningi. Po rezygnacji dotychczasowego trenera Krzysztofa Kapuścińskiego (który prowadził stargardzian aż przez 6 lat, lecz postanowił przenieść się do Polonii Środa Wielkopolska) oraz braku finalizacji rozmów z trenerem III-ligowych rezerw szczecińskiej Pogoni Pawłem Sikorą, na początku okresu przygotowawczego drużynę poprowadzi drugi trener Błękitnych Jarosław Piskorz, posiadającego licencję trenerską UEFA A, która jednak nie uprawnia do prowadzenia II-ligowego zespołu.

W ciągu kilku najbliższych dni wyjaśni się kto obejmie stanowisko pierwszego trenera Błękitnych. Obecnie trwają rozmowy z kilkoma potencjalnymi trenerami spoza naszego województwa posiadającymi wymaganą przepisami licencję trenerską UEFA PRO.

Były trener Błękitnych Kapuściński posiada także licencję UEFA A, czyli nie wystarczającą do prowadzenia drużyny na szczeblu centralnym, ale on dostawał warunkową zgodę, bo wprowadził stargardzian do II ligi.

Jarosław Piskorz razem z całym sztabem szkoleniowym przygotował wstępny plan przygotowań do rozgrywek. 20 czerwca odbędzie się pierwszy trening. W kolejnych dniach zespół będzie przygotowywał się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie. Zaplanowane są także badania wydolnościowe. W okresie przygotowawczym zaplanowane jest rozegranie minimum czterech spotkań sparingowych. W okresie od 2 do 7 lipca odbędzie się obóz dochodzeniowy na stargardzkich obiektach sportowych. 7 lipca Błękitni rozegrają sparing z Bałtykiem Koszalin a 14 lipca z Kotwicą Kołobrzeg. Oba sparingi zostaną rozegrane na głównej płycie boiska przy ul. Ceglanej w Stargardzie. Pozostałe dwa spotkania sparingowe są w trakcie ustalania.

Wiadomo już, że w nowym sezonie nie zagrają bramkarz Marek Ufnal, który zakończył karierę oraz czołowy strzelec Patryk Skórecki, który przeniósł się do III-ligowego beniaminka GKS 1962 Jastrzębie. Przed terminem z wypożyczenia z Arki Gdynia powrócili do tego klubu Mateusz Węsierski i Damian Mosiejko, aby przygotowywać się  do sezonu z zespołem ekstraklasowym. Ich powrót do Błękitnych nie jest jednak wykluczony. Na testy do Odry Opole wybiera się zaś Wojciech Fadecki, a Grzegorz Szymusik szuka klubu w wyższej lidze... ©℗

(mij)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy