sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Błękitni startują 3 czerwca

Piłka nożna. Błękitni startują 3 czerwca

Piłka nożna. Błękitni startują 3 czerwca
Data publikacji: 2020-05-21 16:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-21 16:51
Wywietleń: 329 456165

Rozmowa z Adamem Topolskim, trenerem Błękitnych Stargard

Piłkarze Błękitnych Stargard wznowią II-ligowe rozgrywki wyjazdowym meczem z Resovią w Rzeszowie w środę 3 czerwca o godz. 17, a po raz pierwszy przed własną publicznością na stadionie przy ul. Ceglanej wystąpią w niedzielę 7 czerwca podejmując Znicz Pruszków. Obecnie stargardzianie zajmują 7. miejsce z dorobkiem 31 punktów (9 zwycięstw, 4 remisy, 9 porażek). Do grupy barażowej brakuje im dwóch punktów, a nad strefą spadkową mają sześć oczek przewagi. O przygotowaniach zespołu postanowiliśmy porozmawiać z trenerem Adamem Topolskim.

- Jak wyglądają obecnie treningi Błękitnych?

- Po pomyślnym przejściu testów na obecność koronawirusa, zespół może już normalnie trenować, i czyni to pod okiem Jarosława Piskorza, z którym jestem w stałym kontakcie telefonicznym, podobnie zresztą jak z prezesem klubu Robertem Gajdą. Zajęcia przebiegają zgodnie z planem i forma zawodników jest odpowiednia, a najważniejsze, że zespół ćwiczy praktycznie bez kontuzji. Jedyną bolączką jest to, że na drobne urazy narzekają nasi bramkarze. Przyjadę do Stargardu we wtorek, ale zanim przystąpię do zajęć, będę musiał skontaktować się z naszym kierownikiem, który mam nadzieję pomoże w tym, bym jak najszybciej mógł przejść medyczne testy, gdyż w dniu w którym wszyscy z naszego klubu je przechodzili, byłem na zwolnieniu lekarskim, a dodam, że nadal na nim jestem.

- Czy możemy zapytać o powód zdrowotnych problemów?

- Mam pewne problemy z sercem i przechodziłem rutynowe badania, a mój lekarz prowadzący uznał, by w obecnym okresie zagrożenia wirusowego być szczególnie ostrożnym, profilaktycznie ograniczyć do minimum kontakty z ludźmi i wychodzenie z domu. Jak już jednak wspomniałem, we wtorek wracam na Ceglaną i przystępuję do pracy.

- Z jakim nastawieniem wznowicie rozgrywki?

- Celem nadrzędnym jest utrzymanie się w II lidze i chcielibyśmy jak najszybciej zgromadzić odpowiednią ilość punktów i już mając zagwarantowane bezpieczeństwo, grać bardziej widowiskowo oraz ogrywać własnych wychowanków.

- Dziękujemy za rozmowę. ©℗ (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie