Piątek, 03 maja 2024 r.

Piłka nożna. Błękitni przegrali ostatni mecz, Ufnal zakończył karierę

Data publikacji: 02 czerwca 2018 r. 20:12
Ostatnia aktualizacja: 02 czerwca 2018 r. 20:13

II liga piłkarska: BŁĘKITNI Stargard - GRYF Wejherowo 2:3 (1:2); 0:1 Czychowski (11), 1:1 Skórecki (25 karny), 1:2 Wicki (42 karny), 1:3 Brzuzy (70), 2:3 Fadecki (78).

BŁĘKITNI: Ufnal (82 Skwirut) - Orłowski, Burzyński, Liśkiewicz, Gutowski - Zdunek (56 Sitkowski), Jaroch (46 Magnuski), Skórecki, Włóka (64 Prawucki), Fadecki - Węsierski

Żółte kartki: Burzyński - Czychowski.

Mecz dwóch zespołów, które już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie, rozpoczął się od akcji mocno punktującego wiosną Gryfa, a Czychowski już w 11 minucie w sytuacji sam na sam pokonał Ufnala. Niecały kwadrans później, po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką, wyrównał Skórecki. W końcówce I połowy błąd popełnił stargardzki stoper Burzyński, gdy podczas wślizgu zagarnął piłkę ręką, więc arbiter po raz drugi podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Wicki.

Po przerwie w 70 min. Brzuzy precyzyjnym strzałem podwyższył rezultat, a osiem minut później Fadecki pięknym lobem zza pola karnego zdobył kontaktową bramkę. Wkrótce po tym stargardzki bramkarz Marek Ufnal, dla którego był to pożegnalny II-ligowy występ, w szpalerze kolegów opuścił boisko, zastąpiony symbolicznie przez młodego następcę - Skwiruta. ©℗