Środa, 08 maja 2024 r.

Piłka nożna. Błękitni przegrali i odpadli

Data publikacji: 11 sierpnia 2015 r. 17:10
Ostatnia aktualizacja: 11 sierpnia 2015 r. 19:58

Błękitni Stargard - Zagłębie Lubin 2:4 (1:0) 1:0 Wiśniewski (23), 1:1 Sobków (52), 2:1 Wiśniewski (53), 2:2 Janus (71), 2:3 Janus (77), 2:4 Sobków (90).

Gospodarze grali w składzie: Ufnal – Siwek, Pustelnik, Liśkiewicz, Wawszczyk – Fadecki, Kazimierowicz, Flis (79, Inczewski), Gutowski – Wiśniewski (73, Magnuski), Gajda (59, Bednarski).

Kibiców na bieżącoinformowaliśmy o przebiegu meczu w Stargardzie.

9 min. Zbozień otrzymuje żółtą kartkę za faul taktyczny na Fadeckim.

15 min. Błękitni zgodnie z oczekiwaniami rozpoczęli odważnie i bez kompleksów. Dobrze funkcjonuje lewa strona z Wawszczykiem i Gutowskim. Nieco gorzej prawa - szczególnie w defensywie, gdzie gubi się młody Siwek. Goście przewyższają miejscowych kultura gry, dłużej utrzymują się przy piłce, ale mecz jest wyrównany i emocjonujący.

23 min. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Wiśniewski. Wykorzystał dokładne wstrzelenie piłki w pole karne Zagłębia przez Fadeckiego. 23 - latek jest postrachem bramkarzy z ekstraklasy. Regularnie strzela im gole.

30 min. Gospodarze po zdobyciu bramki poczuli się pewniej i zaczęli sobie poczynać coraz śmielej. Okazję na drugiego gola miał Wiśniewski, ale runął w polu karnym, a sędzia nawet nie drgnął. Goście po stracie gola grają nerwowo i niedokładnie, wyraźnie stracili impet.

38 min. Kolejna żółta kartka dla piłkarza Zagłębia. Woźniak ukarany przez sędziego za brutalny faul.

45 min. Pierwsza połowa przebiegała po myśli gospodarzy, którym udało się wyjść na prowadzenie. Goście po stracie bramki nie potrafili przejąć inicjatywy, uspokoić gry i zepchnąć II - ligowca do defensywy. Błękitni grają w sposób dojrzały, ekonomiczny i uważny. Są na najlepszej drodze do kolejnego awansu.

53 min. Najpierw Sobków wykorzystał dokładne dogranie Woźniaka i doprowadził do wyrównania, ale w pierwszej akcji po wznowieniu gry ponownie na listę strzelców wpisał się Wiśniewski. Błękitni zatem cały czas prowadzą.

59 min. Pierwsza zmiana w drużynie Błękitnych. Za Roberta Gajdę wchodzi Patryk Bednarski, czyli za piłkarza ofensywnego wybitnie defensywny.

60 min. Trzecia żółta kartka dla piłkarza Zagłębia. Tym razem ukarany został Tosik.

71 min. Zagłębie wyrównało. Zanosiło się na to od dłuższego czasu. Goście przeważali i nacierali z coraz większym impetem. Gol padł po strzale zza linii pola karnego i błędzie 38 - letniego Ufnala.

73 min. Druga zmiana w drużynie Błękitnych. Za Wiśniewskiego wchodzi Magnuski.

77 min. Napór, ogromna przewaga i umiejętności piłkarskie zdecydowanie po stronie Zagłębia. Goście poszli za ciosem i znów Janus strzałem zza linii pola karnego pokonał Ufnala. Gospodarzom trudno będzie podnieść się po tym ciosie.

79 min. Kolejna zmiana w drużynie Błękitnych. Za pomocnika Flisa wchodzi napastnik Inczewski. Trener Kapuściński stawia wszystko na jedną kartę.

90 min. W ostatnich 10 minutach Błękitni zepchnęli gości do defensywy i nadziewali się na kontry. Jedna z nich zakończyła się golem. W sytuacji sam na sam z Ufnalem znalazł się Sobków i pozbawił gospodarzy wszelkich złudzeń.

90 min. Koniec meczu.