sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Bezbramkowa Pogoń

Piłka nożna. Bezbramkowa Pogoń

Piłka nożna. Bezbramkowa Pogoń
Data publikacji: 2016-01-27 17:46
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-27 18:02
Wywietleń: 1103 111862

Piłkarze Pogoni Szczecin w pierwszym sparringu rozgrywanym podczas zgrupowania w tureckim Belek zremisowali bezbramkowo z wicemistrzem Rumunii Targu Mures 0:0.

Pogoń grała w składzie: Kudła – Rudol (46, Traore), Czerwiński (80, S. Murawski), Fojut, Lewandowski (88, Matynia) – R. Murawski (84, Walski), Matras (73, Piotrowski) – Frączczak, Akahoshi (60, Kort), Listkowski (Przybecki) – Zwoliński (46, Dwaliszwili).

W drużynie trenera Michniewicza z powodu lekkich urazów zabrakło dwóch podstawowych zawodników: Gyurcso i Nunesa. Szczeciński szkoleniowiec potraktował mecz poważnie i od początku desygnował do gry swoich najlepszych piłkarzy.

Portowcy starali się przejąć inicjatywę, grali agresywnie, atakowali rywala już na jego połowie i taka postaw mogła się podobać. Dogodnych sytuacji jednak nie stwarzała. Najlepszej pod koniec pierwszej połowy nie wykorzystał w rumuńskiej drużynie Mutu.

Po przerwie nastąpiło kilka roszad w składzie. Frączczak z prawej pomocy przeszedł na prawą obronę, a po raz pierwszy w konfrontacji z bardziej wymagającym przeciwnikiem zaprezentował się Traore.

Podobnie, jak w poprzednich meczach rozegranych w Szczecinie, również w Belek Iworyjczyk był bardzo aktywny. Chciał współpracować z Dwaliszwilim, kilka razy urwał się na skrzydle i na pewno występ może zaliczyć na plus. Po raz kolejny.

W miarę upływu czasu trener Michniewicz dokonywał kolejnych zmian. Gra nieco traciła na płynności, lekką przewagę uzyskali nawet rywale, ale szczecinianie też dążyli do zmiany wyniku.

Na pewno może cieszyć fakt, że Pogoń wiele ataków próbowała konstruować skrzydłami, wykorzystując szybkość i ruchliwość Przybeckiego i Traore. Tym jednak najczęściej brakowało dokładności i precyzji.

Wydarzeniem meczu był na pewno kilkudziesięciosekundowy epizod Matyni, który powrócił na boisko po 8 miesiącach rehabilitacji.

Jedynymi piłkarzami Pogoni, którzy znaleźli się na ławce rezerwowych, a nie zagrali choćby minuty byli: Słowik, Stańczyk i Nagórski. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy