piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Benyamina opuścił zgrupowanie

Piłka nożna. Benyamina opuścił zgrupowanie

Piłka nożna. Benyamina opuścił zgrupowanie
Data publikacji: 2019-01-22 12:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-22 16:49
Wywietleń: 1298 372607

W sparingu z Banikiem Ostrawa gotowych do gry było 25 zawodników Pogoni Szczecin. Ostatecznie wystąpiło 23, Hubert Turski i Kacper Kozłowski oglądali mecz z ławki rezerwowych.

W kadrze na sparing nie znalazło się natomiast kolejnych pięciu graczy. Kontuzje dotknęły Spasa Deleva, Santeriego Hostikkę i Soufiana Benyaminę. Zdrowi za to są dwaj golkiperzy, którzy nie zagrali przeciwko Czechom: Łukasz Budzilek oraz Jędrzej Grobelny.

- Spas ma drobny uraz mięśniowy. Próbujemy przygotować go na czwartkowy sparing, ale nie jest pewne, że w nim wystąpi. Nie jest to jednak nic poważnego. Z Santim sytuacja wyglądała podobnie. Kilka dni przechodził terapię i trenował indywidualnie. Dzisiaj rozpoczyna zajęcia z zespołem, ale jeszcze nie na 100%. Jest nadzieja, że w czwartek będzie do dyspozycji sztabu – mówi Dariusz Dalke.

Z kolei Benyamina we wtorek opuścił obóz w Belek. Niemiecki napastnik ma problem ze stopą i jego dalsze leczenie będzie odbywało się w Szczecinie.

- Benyamina wyjechał dziś ze zgrupowania. Odnowił mu się uraz stopy. Uda się bezpośrednio do Szczecina, gdzie przejdzie diagnostykę w Domu Lekarskim pod okiem dr Bartka Paproty – tłumaczy dr Jędrzej Marczewski.

Są też inne, na szczęście niewielkie, kłopoty zdrowotne.

- Ricardo Nunes jest podziębiony, przyjmuje leki. Jutro powinno być dobrze. Zvonimir Kouzlj złapał lekki uraz mięśniowy w meczu z Banikiem Ostrawa. Przed nim dwa dni terapii i jest szansa, że także zagra w ostatnim sparingu – dodają medycy. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Sceptyk
No i się zaczyna powtórka z rozrywki.Dwa sparingi ( jednostki treningowe ) z zespołami o marnym poziomie i kilku zawodników u progu wznowienia rozgrywek z kontuzjami.Nie ma to jak "w sportowym ciele zdrowy duch"
2019-01-22 16:48:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie