Data publikacji: 27 sierpnia 2022 r. 23:23
Ostatnia aktualizacja: 29 sierpnia 2022 r. 15:50
Drużyny Kasty oraz Iskry wychodzą na szczecińskie boisko Fot. Kasta Majowe/Facebook

W trzeciej kolejce Klasy Okręgowej w Grupie 2 Kasta Majowe wysoko pokonała u siebie Iskrę Banie i umocniła się w czołówce tabeli.

KASTA Majowe - ISKRA Banie 4:0 (2:0); 1:0 Trociuk (32), 2:0 Trociuk (42), 3:0 Kolisnyk (58), 4:0 Furmanek (84).

Już na początku meczu groźnie w zespole gospodarzy głową uderzał Damian Krawczyk. Później ten sam zawodnik strzelał jeszcze z dystansu, ale trafił prosto w bramkarza. Goście próbowali atakować głównie ze stałych fragmentów gry i po jednym z nich, piłka po interwencji Dariusza Szajnera odbiła się od słupka. W 32. minucie na piękny strzał zza pola karnego zdecydował się zawodnik Kasty - Łukasz Trociuk i gospodarze objęli prowadzenie. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0, wyprzedzając obrońcę gości i strzelając obok bramkarza.

W drugiej połowie przyjezdni próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, ale po trzeciej bramce dla gospodarzy, uszło z nich powietrze. Cała bramkowa akcja rozpoczęła się od wyrzutu piłki z autu, a zakończyła w polu karnym gości mocnym strzałem Oleksandra Kolisnyka. W końcówce meczu zespół Iskry opadł z sił, a czwartą bramkę po kontrze i asyście Trociuka zdobył Szymon Furmanek. Była to zasłużona wygrana beniaminka Klasy Okręgowej.

Arkonia Szczecin przegrała na wyjeździe z Odrą Chojna 1:2, a jedyną bramkę dla zespołu gości zdobył Aleksander Gałka, zaś Jeziorak Załom pokonał w Babinku miejscowe Ogniwo 3:1, a bramki dla szczecińskich szerszeni zdobyli: Miłosz Magdziak (dwie) i Mateusz Chlibyk. ©℗ (PR)