sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Beniaminek liderem w III lidze

Piłka nożna. Beniaminek liderem w III lidze

Piłka nożna. Beniaminek liderem w III lidze
Data publikacji: 2019-12-09 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-09 14:10
Wywietleń: 977 432307

Powstały latem tego roku nowy klub kobiecej piłki nożnej, Ladies Football Academy Szczecin, z sukcesem zakończył rozgrywki rundy jesiennej w III lidze. Z przewagą pięciu punktów LFA Szczecin jest samotnym liderem i mistrzem jesieni.

Ostatnia kolejka zakończyła się wysoką wygraną 7:0 z Hetmanem Recz. Mecz pokazał gotowość do gry i mądre ustawienie, a piłkarki z LFA, jak na lidera przystało, pokazały już w 10 minucie piękną bramką Katarzyny Piotrowskiej, otwierając wynik i wskazując, że trzy punkty muszą zostać z liderem w Szczecinie. 

- Jako beniaminek jesteśmy zadowolone z debiutanckiej rundy, bo nikt nie przypuszczał, że zakończymy jesienne zmagania na pozycji lidera, ale przed nami jeszcze dużo pracy, by na wiosnę nasza gra była jeszcze lepsza - powiedziała kapitan drużyny Katarzyna Tarnowska.

Znany jest już terminarz wiosennych rozgrywek, które LFA wznowi w ostatni weekend marca 2020 meczem na własnym boisku ze Spartą Gryfice w 11 kolejce. Trenerka drużyny seniorskiej Magdalena Szwed już planuje gry kontrolne w przyszłym roku.

Na zaproszenie trenera piłkarek Uniwersytetu Szczecińskiego Piotra Sochańskiego, LFA również zagra mecz kontrolny z drużyną US, która przygotowuje się do Akademickich Mistrzostw Polski i nasze studentki zapowiadają, iż będą walczyć o złoto.

Na początku roku zaplanowane są dwa turnieje na hali, a ponadto zespół LFA zgłosił się do rozgrywek Futsal Puchar Polski Kobiet.

Plan na wiosnę młodej ekipy LFA to oczywiście utrzymanie pozycji lidera i walka o II ligę w barażach. Wstępne informacje mówią, że będą to trzy mecze. Dwa spotkania z mistrzami III lig innych województw, a po ewentualnych wygranych będzie czekać mecz barażowy z II-ligowcem

- Droga będzie ciężka, ale z takimi kibicami jakich mamy i wsparciem, trzeba walczyć o najwyższe cele - mówią jednym głosem działacze, kadra szkoleniowa i piłkarki LFA. ©℗ (mij)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie