wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Beniaminek liderem w III lidze

Piłka nożna. Beniaminek liderem w III lidze

Piłka nożna. Beniaminek liderem w III lidze
Data publikacji: 2019-12-09 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-09 14:10
Wywietleń: 1147 432307

Powstały latem tego roku nowy klub kobiecej piłki nożnej, Ladies Football Academy Szczecin, z sukcesem zakończył rozgrywki rundy jesiennej w III lidze. Z przewagą pięciu punktów LFA Szczecin jest samotnym liderem i mistrzem jesieni.

Ostatnia kolejka zakończyła się wysoką wygraną 7:0 z Hetmanem Recz. Mecz pokazał gotowość do gry i mądre ustawienie, a piłkarki z LFA, jak na lidera przystało, pokazały już w 10 minucie piękną bramką Katarzyny Piotrowskiej, otwierając wynik i wskazując, że trzy punkty muszą zostać z liderem w Szczecinie. 

- Jako beniaminek jesteśmy zadowolone z debiutanckiej rundy, bo nikt nie przypuszczał, że zakończymy jesienne zmagania na pozycji lidera, ale przed nami jeszcze dużo pracy, by na wiosnę nasza gra była jeszcze lepsza - powiedziała kapitan drużyny Katarzyna Tarnowska.

Znany jest już terminarz wiosennych rozgrywek, które LFA wznowi w ostatni weekend marca 2020 meczem na własnym boisku ze Spartą Gryfice w 11 kolejce. Trenerka drużyny seniorskiej Magdalena Szwed już planuje gry kontrolne w przyszłym roku.

Na zaproszenie trenera piłkarek Uniwersytetu Szczecińskiego Piotra Sochańskiego, LFA również zagra mecz kontrolny z drużyną US, która przygotowuje się do Akademickich Mistrzostw Polski i nasze studentki zapowiadają, iż będą walczyć o złoto.

Na początku roku zaplanowane są dwa turnieje na hali, a ponadto zespół LFA zgłosił się do rozgrywek Futsal Puchar Polski Kobiet.

Plan na wiosnę młodej ekipy LFA to oczywiście utrzymanie pozycji lidera i walka o II ligę w barażach. Wstępne informacje mówią, że będą to trzy mecze. Dwa spotkania z mistrzami III lig innych województw, a po ewentualnych wygranych będzie czekać mecz barażowy z II-ligowcem

- Droga będzie ciężka, ale z takimi kibicami jakich mamy i wsparciem, trzeba walczyć o najwyższe cele - mówią jednym głosem działacze, kadra szkoleniowa i piłkarki LFA. ©℗ (mij)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie