Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Belgia znów lepsza

Data publikacji: 14 czerwca 2022 r. 23:16
Ostatnia aktualizacja: 15 czerwca 2022 r. 09:52

Piłkarska reprezentacja Polski po raz drugi w tegorocznej edycji Ligi Narodów przegrała z Belgią. Po kompromitującej porażce 1:6 w pierwszym wyjazdowym spotkaniu, na Stadionie Narodowym  w Warszawie podopieczni trenera Czesława Michniewicza ulegli rywalom jedna bramką. Sześć minut zaliczył w tym spotkaniu Kamil Grosicki z Pogoni.

Polska – Belgia 0:1 (0:1);0:1 Batshuayi (16)

Polska: Szczęsny – Kiwior, Glik, Wieteska (84. Grosicki) – Cash, Żurkowski,  Linetty (84. Góralski), Zalewski (58. Frankowski) – Szymański (70. Klich),  Zieliński (58.  Świderski) – Lewandowski.

W pierwszej jedenastce selekcjoner Polaków  wystawił tylko pięciu piłkarzy, którzy zagrali od początku w meczu Belgia – Polska. Byli to: Kamil Glik, Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński i Robert Lewandowski. Dla porównania – Roberto Martinez dokonał tylko dwóch zmian - zagrali Thorgan Hazard i Dries Mertens.

Belgowie od początku spokojnie rozgrywali piłkę w środku pola i czekali na swoją szansę. Belgowie rozgrywali piłkę na naszej połowie i wymienili podania. W końcu Tielemans dograła do Batshuayia, a ten pokonał Szczęsnego.

W 45. minucie Polacy stworzyli sobie najlepszą okazję w tej części gry. Piękną dwójkową akcją popisali się Cash i Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski podał do  Zalewskiego, którego w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił i dopiero w ostatnich fragmentach gry Polacy mocniej nacisnęli rywali. W 87. minucie piękny strzał Świderskiego kapitalnie obronił Mignolet. Po chwili po podaniu Lewandowskiego gola mógł strzelić Kiwior, ale uderzył ponad poprzeczką. Najbliżej wyrównania był jednak po akcji z Lewandowskim Świderski, którego strzał głową trafił w poprzeczkę.