piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Barcelona zainteresowana Walukiewiczem

Piłka nożna. Barcelona zainteresowana Walukiewiczem

Piłka nożna. Barcelona zainteresowana Walukiewiczem
Data publikacji: 2018-11-15 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-15 23:33
Wywietleń: 975 361691

Hiszpański dziennikarz Francesco Aguilar napisał na swoim koncie tweeterowym, że obrońca Pogoni Szczecin Sebastian Walukiewicz znajduje się pod obserwacją FC Barcelony. To kolejny znany europejski klub, który pojawia się w kontekście transferu 18-letniego juniora do innego europejskiego klubu.

Obrońcę Pogoni od początku sezonu obserwuje wielu skautów, menadżerów, przedstawicieli klubów znanych europejskich marek piłkarskich. Praktycznie od pierwszej potyczki z Miedzią w Legnicy niemal na każdym meczu Pogoni obecny jest przedstawiciel angielskiego Southampton, który znany jest z promocji młodych piłkarzy.

To ten sam klub, który ponad rok temu wykupił z Lecha Poznań za 6 mln euro Jana Bednarka. 22-letni reprezentant Polski nie potrafi się jednak przebić do wyjściowego składu, zimą ma być wypożyczony do tureckiego Galatasaray i tez nie jest pewne, czy zdoła sobie tam wywalczyć miejsce w podstawowym składzie.

Walukiewicza regularnie obserwują również przedstawiciele innych angielskich klubów – między innymi z Liverpoolu i Arsenalu. W tym pierwszym klubie trenuje o rok starszy od Walukiewicza Kamil Grabara, który został sprowadzony do Anglii z Ruchu Chorzów w wieku 17 lat za kwotę 330 tys euro.

Arsenal jest klubem, który sprowadził z Legii Warszawa mającego wówczas 17 lat, a obecnie o dwa lata starszego od Walukiewicza Krystiana Bielika za kwotę 2,25 mln euro. Jeżeli dojdzie do transferu, to należy się liczyć, że będzie to właśnie angielski klub.

Są to firmy gotowe wyłożyć najwięcej pieniędzy za piłkarza 18-letniego, którego do wymagań na najwyższym europejskim poziomie trzeba będzie jeszcze odpowiednio przygotować. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

okiem kibica
Czy aby komuś nie zwalił się sufit na głowę-? Bądźmy poważni i stąpajmy twardo po ziemi.Jego "Barceloną" jest póki co Pogoń i wierzę,że zawodnik ma mądrego menadżera a nie desperata pazernego na pieniądze.
2018-11-15 21:56:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie