Piłka nożna. Awans zgodnie z planem (FILM)

Data publikacji: 2015-08-06 23:00
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-07 08:08
Wywietleń: 658 8431

Legia Warszawa pokonała u siebie 1:0 (1:0) FK Kukesi i awansowała do ostatniej, 4. rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Bramkę zdobył w 48. minucie Michał Kucharczyk.

Pierwszy pojedynek obu drużyn - 30 lipca w Tiranie - zakończył się skandalem. Arbiter przerwał zawody w 52. minucie, gdy piłkarz Legii Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem rzuconym z trybun.

Do incydentu doszło tuż po tym, jak Jakub Rzeźniczak strzelił gola na 2:1 dla gości. Mecz nie został już wznowiony. Kilka dni później UEFA zweryfikowała wynik jako walkower 3:0 dla Legii.

Warszawski zespół musi pokonać jeszcze jedną przeszkodę na drodze do fazy grupowej LE. Kolejnego rywala pozna w piątek. O godz. 13.00 odbędzie się w Nyonie losowanie, w którym przeciwnika pozna także Lech Poznań.

Ubiegły sezon w Lidze Europejskiej Legia, po wyjściu z grupy, zakończyła na 1/16 finału (porażki 0:1 i 0:3 z Ajaksem Amsterdam).