Piłka nożna. Awans szczecińskich III-ligowców

Data publikacji: 07 marca 2022 r. 17:52
Ostatnia aktualizacja: 07 marca 2022 r. 17:52
Na Skolwinie szczeciński Świt pokonał Kluczevię (w żółtych koszulkach). Fot. Ryszard PAKIESER

Podczas minionego weekendu rozegrane zostały trzy zaległe mecze piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, a była to 6. runda w okręgu szczecińskim i 5. runda w okręgu koszalińskim. Awans wywalczyły szczecińskie kluby: Świt i Pogoń II.

W trzech meczach aktualnego szczebla rozgrywek wystąpiło aż pięciu zachodniopomorskich III-ligowców. W pojedynku na Skolwinie szczeciński Świt wygrał z Kluczevią Polski Cukier Stargard 1:0 (1:0), a bramkę na wagę awansu zdobył Adam Nagórski w 17. minucie. Zwycięski zespół to ubiegłoroczny zdobywca zachodniopomorskiego Pucharu Polski, a przypomnijmy, że na szczeblu centralnym uległ nieznacznie aktualnemu mistrzowi Polski - Legii Warszawa 0:1. We wcześniejszej edycji Świt przegrał ze zdobywcą Pucharu Polski - Cracovią Kraków, także 0:1.

W drugim spotkaniu naszego okręgu zawodnicy zespołu rezerw Pogoni Szczecin nie mieli problemu z pokonaniem na boisku w Golczewie tamtejszej Iskry, występującej w Klasie Okręgowej. Portowcy wygrali 4:1 (1:0), a bramki dla szczecinian zdobyli: Aron Stasiak w 32. minucie, Stanisław Wawrzynowicz w 58. minucie z rzutu karnego, Wojciech Lisowski w 69. minucie i Mateusz Bąk w 82. minucie, a honorowego gola dla golczewian strzelił Krzysztof Szymanek w 72. minucie.

W okręgu koszalińskim dopiero w samej końcówce Kotwica Kołobrzeg zagwarantowała sobie zwycięstwo w pucharowym spotkaniu z Bałtykiem Koszalin 1:0 (0:0), a bramkę w 89. minucie zdobył Dawid Cempa, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

A oto pozostałe wyniki spotkań sprzed tygodnia. Okręg szczeciński: Arkonia Szczecin - Błękitni Stargard 2:3, Pomorzanin Nowogard - Vineta Woli 0:6, Chemik Police - Hutnik Szczecin 0:0 karne 9:8, Błękitni II Stargard - Flota Świnoujście 0:3, SALOS Szczecin - Ina Goleniów 0:2. Okręg koszaliński: Sława Sławno - GKS Manowo 1:3, Gwardia Koszalin - Rasel Dygowo 0:4, Wiekowianka Wiekowo - Olimp Gościno 0:4, KS Skibno - Astra Ustronie Morskie 0:4, Zefir Wyszewo - MKP Szczecinek 4:2, Kotwica II Kołobrzeg - Orzeł Wałcz 1:3, Płomień Myślino - Sokół Karlino 2:5. Zestaw par kolejnych rund wyłoni losowanie. ©℗