Wtorek, 23 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Awans Olimpii w Pucharze Polski

Data publikacji: 23 listopada 2019 r. 15:31
Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2019 r. 15:31

1/16 Pucharu Polski piłkarek nożnych: Ząbkovia Ząbków - OLIMPIA Szczecin 2:4 (1:3); 0:1 Litwiniec (12), 0:2 Ratajczyk (34), 0:3 Grosicka (39), 1:3 Kodym (40), 2:3 Kodym (49), 2:4 Bińkowska (63).

OLIMPIA: Kierul - Brodzik, Bagińska, Brzozowska, Radochońska (68 Oleszkiewicz) - Witczak, Litwiniec (12 Böhm, 71 Łaniewska), Ratajczyk, Oleksiak (84 Gołaszewska), Grosicka (81 Witkowska) - Bińkowska

Pucharowy mecz szczecińskich ekstraligowych olimpijek stał na dobrym poziomie, a I-ligowa Ząbkovia nie nastawiła się na obronę, lecz atakowała, więc spotkanie było otwarte i podobało się kibicom.

Już na początku pojedynku kontuzję zgłosiła szczecinianka Marianna Litwiniec, lecz zanim zdążyła opuścić boisko, strzeliła jeszcze bramkę otwierającą wynik. Rezultat podwyższyła Roksana Ratajczyk, a gdy chwilę później trzecią bramkę zdobyła Kornelia Grosicka, wydawało się, że sprawa zwycięstwa i awansu jest już rozstrzygnięta.

Zespół z Ząbek, w którym prym wiodła 17-letnia reprezentantka Polski Anna Kodym, nie poddał się jednak i minutę po golu Grosickiej odpowiedział pierwszą bramką, a kilka minut po przerwie uzyskał kontaktowe trafienie. Cały czas atakowała jednak mająca przewagę Olimpia, która kontrolowała grę, a czwarta bramka strzelona przez Amelię Bińkowską przesądziła o zwycięstwie drużyny przyjezdnej.

Później nasz zespół, w którym na szczeblu centralnym zadebiutowała Oliwia Gołaszewska, miał jeszcze dwie tzw. stuprocentowe okazje do podwyższenia wyniku.

Wkrótce PZPN dokona losowania par 1/8 finału PP, a rozgrywki tego szczebla odbędą się za tydzień. ©℗ (mij)