Poniedziałek, 22 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Awans Olimpii do ćwierćfinału PP

Data publikacji: 30 listopada 2019 r. 14:48
Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2019 r. 14:48

1/8 finału Pucharu Polski piłkarek nożnych: AZS PWSZ Wałbrzych - OLIMPIA Szczecin 2:3 (2:2, 0:1); 0:1 Bińkowska (42), 1:1 Ostrowska (49), 1:2 Grosicka (50), 2:2 oliwia Rapacka (61), 2:3 Böhm (108).

OLIMPIA: Kierul - Oleszkiewicz (64 Łaniewska), Brzozowska, Brodzik, Radochońska - Böhm, Litwiniec, Oleksiak (54 Witczak), Ratajczyk, Grosicka - Bińkowska

Początek spotkania należał do wałbrzyszanek, ale szczecińskie olimpijki szybko wyrównały grę, a mecz toczył się według schematu: akcja za akcję. Pod koniec pierwszej połowy podopieczne Adama Gołubowskiego uzyskały prowadzenie po strzale Amelii Bińkowskiej. Po przerwie akademiczki ruszyły do odrabiania strat i najpierw Ewa Cieśla trafiła w słupek, a później Karolina Ostrowska wyrównała.

Minutę później Kornelia Grosicka tzw. centrostrzałem trochę szczęśliwie ponownie wyprowadziła Olimpię na prowadzenie. Jedenaście minut później ponownie doszło do wyrównania, a gola zdobyła Oliwia Rapacka.

W 84 minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną, otrzymała strzelczyni pierwszej bramki dla gospodyń Ostrowska i od tego momentu przewagę uzyskały nasze olimpijki, ale do końca regulaminowego czasu gry nie potrafiły przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

W dogrywce w 95 minucie Roksana Ratajczyk trafiła w poprzeczkę, a po zmianie stron w 108 minucie Matilda Böhm zdobyła bramkę na wagę awansu do ćwierćfinału. W końcówce AZS PWSZ próbował wyrównać, ale Olimpia utrzymała 1-bramkowe prowadzenie i miłym akcentem zakończyła sezon.

Jeśli dojdzie do rozegrania nieodbytego meczu Ekstraligi AZS PWSZ Wałbrzych - Olimpia, to nastąpi to najszybciej w przyszłym roku, ale nie jest jeszcze wykluczone, że przywrócona zostanie decyzja o zwycięstwie szczecinianek walkowerem. ©℗ (mij)