Piątek, 18 października 2024 r.

Piłka nożna. Awans kobiecej Pogoni, nieznaczna porażka rezerw

Data publikacji: 17 października 2024 r. 15:56
Ostatnia aktualizacja: 17 października 2024 r. 15:59
Po wyrównanym spotkaniu, w którym Pogoń II przeważała w pierwszej połowie, obejmując prowadzenie po niespełna pół godzinie gry i prowadząc 3:2 do 70. minuty, ostatecznie szczecinianki musiały pogodzić się z nikłą porażką po rozstrzygającym rzucie karnym... Fot. Stanisław ZYBLEWSKI

W meczu 1/32 finału Pucharu Polski piłkarek nożnych Pogoń Szczecin wygrała w Sosnowcu z rezerwami Czarnych 5:1 (2:1) po bramkach: Karoliny Łaniewskiej (2), Kingi Bużan, Emilii Zdunek i Kornelii Okoniewskiej. Przypomnijmy, że podopieczne trenera Piotra Łęczyńskiego, niedawno wygrały na wyjeździe także z pierwszym zespołem Czarnych w meczu o mistrzostwo Orlen Ekstraligi.

Na tym samym szczeblu, czyli w 1/32 PP grał też zdobywca Pucharu Polski na szczeblu ZZPN, czyli rezerwy Pogoni, które nieco pechowo przegrały na Karłowicza z LZS-em Stare Oborzyska 3:4 (1:1), a bramki dla szczecinianek zdobyły: Maja Leszkiewicz, Julia Dębowska i Lena Świrska. ©℗ (SZ)