Piłka nożna. 9 goli kobiecej Pogoni

Data publikacji: 29 września 2024 r. 20:03
Ostatnia aktualizacja: 29 września 2024 r. 21:07
Fot: Stanisław Zyblewski

Kobieca Pogoń na Karłowicza urządziła sobie festiwal strzelecki, gromiąc rywalki spod Jasnej Góry, a Kornelia Okoniewska zdobyła aż 5 goli!

Orlen Ekstraliga piłkarek nożnych: Pogoń Szczecin - Skra Ladies Częstochowa 9:0 (5:0); 1:0 Jaylen Crim (12), 2:0 Kornelia Okoniewska (21 karny), 3:0 Martyna Brodzik (30), 4:0 Kornelia Okoniewska (41), 5:0 Jaylen Crim (45), 6:0 Kornelia Okoniewska (47), 7:0 Kornelia Okoniewska (61), 8:0 Julia Brzozowska (71), 9:0 Kornelia Okoniewska (90).

Pogoń: Natalia Radkiewicz - Alicja Dyguś (70 Niki Michalopoulou), Julia Brzozowska, Kinga Bużan, Weronika Szymaszek (60 Zuzanna Radochońska) - Martyna Brodzik (60 Lena Świrska), Jaylen Crim, Luana Zajmi (60 Natalia Oleszkiewicz), Zofia Giętkowska (70 Zuzanna Rybińska), Alexis Legowski - Kornelia Okoniewska

Od samego początku Pogoń zaatakowała, co zaowocowało bramką już w 12. minucie spotkania, a niecałe dziesięć minut później po strzale przewrotką Zajmi, piłkę z linii bramkowej wybiła ręką obrończyni Skry, była szczecinianka Marianna Litwiniec, za co obejrzała czerwoną kartkę i zespół gości musiał grać w osłabieniu, tracąc ponadto gola z rzutu karnego. Później dominacja podopiecznych trenera Piotra Łęczyńskiego zwiększała się z minuty na minutę i skończyło się pogromem. (mij)