Sobota, 27 lipca 2024 r.

Piłka nożna. 5 goli w 5 meczach Zwolińskiego

Data publikacji: 07 lipca 2018 r. 17:46
Ostatnia aktualizacja: 08 lipca 2018 r. 14:35

Świetnie wiedzie się w nowym klubie 25-letniemu Łukaszowi Zwolińskiemu. Wychowanek Pogoni Szczecin przygotowuje się do sezonu w zespole beniaminka chorwackiej ekstraklasy Goricy i w pięciu towarzyskich meczach zdobył już pięć goli. To jak dotąd tylko mecze towarzyskie, jednak skuteczność byłego napastnika Pogoni robi wrażenie.

Gorica ze Zwolińskim w składzie rozegrała dotąd pięć gier kontrolnych, w których strzeliła sześć goli. Pięć z nich były udziałem nowego piłkarza chorwackiego zespołu, który zaadoptował się w nowym miejscu doskonale.

Warto też wiedzieć, że trener Goricy mocno rotuje składem, przeważnie piłkarze grywają po 45 minut, w tym również Zwoliński. Tym bardziej jego dotychczasowe dokonania budzą uznanie.

W jednym ze sparingów Gorica mierzyła się z beniaminkiem ligi rosyjskiej Enisejem Krassnojarsk (2:3), w którym występuje inny były gracz Pogoni 30-letni Łotysz Vladimir Kamess, który od dwóch lat jest piłkarzem rosyjskiego klubu. Zwoliński zatem w jednym ze sparingów spotkał byłego kolegę klubowego ze Szczecina.

W ostatnim, sobotnim sparingu Gorica zremisowała z Concordią Chiajna 1:1 (1:1), a gola strzelił oczywiście Zwoliński, który występował tylko w pierwszej połowie meczu.

Liga chorwacka startuje 28 lipca. Gorica już w pierwszym spotkaniu zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z wicemistrzem Chorwacji Rijeką. Zwoliński ma zatem szanse rozpocząć sezon od mocnego uderzenia. (par)