Czwartek 24 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. 2247 biletów na mecz z Rakowem

Data publikacji: 2021-05-06 19:33
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-06 19:59
Piłka nożna. 2247 biletów na mecz z Rakowem
Nowe trybuny po raz pierwszy zapełnią się 16 maja. Fot. Ryszard PAKIESER  

W niedzielę, 16 maja o godz. 17.30 Pogoń Szczecin rozegra spotkanie 30., czyli ostatniej kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, a przeciwnikiem portowców będzie Raków Częstochowa. Po raz pierwszy po bardzo długiej przerwie na stadion przy Twardowskiego powrócą kibice, a praktycznie będzie to inauguracja nowego, w połowie już wybudowanego obiektu. Pogoń przygotowuje się do przyjęcia 2247 kibiców, a liczba ta wynika z ministerialnego rozporządzenia, zezwalającego na wypełnienie trybun maksymalnie do 25% pojemności.

Bilety na mecz kosztować będą 40 złotych i wyjątkowo nie będą obowiązywać żadne upusty – np. dla dzieci uczących się, osób niepełnosprawnych, czy seniorów. Klub przygotowuje także możliwość zakupu biletu w specjalnych pakiecie okolicznościowym. Pakiet ten, oprócz wejściówki, zawierał będzie specjalny, limitowany t-shirt z podpisami zawodników i sztabu. T-shirty odebrać będzie można już od piątku przed meczem w nowym sklepie Pogoni przy al. Wojska Polskiego 49 (a także w dniu meczowym, bezpośrednio na stadionie). Dodatkową atrakcją będzie możliwość późniejszego bezpłatnego dokonania „personalizacji medalowej” t-shirtu. Cena pakietu wynosić będzie 200 złotych.

Sprzedaż biletów prowadzona będzie wyłącznie drogą on-line i nie jest wymagana karta kibica. Klub nie będzie dystrybuował biletów drogą tradycyjną, czyli w kasach i swoich sklepach. Kibic, by kupić bilet, musi posiadać konto w nowym systemie sprzedaży - https://bilety.pogonszczecin.pl/. Założyć i aktywować konto można w każdej chwili. Jeden kibic będzie mógł kupić maksymalnie 10 biletów (do każdego będzie trzeba podać numer PESEL oraz imię i nazwisko kibica, dla którego kupuje się bilet). Sprzedaż dostępna będzie wyłącznie poprzez stronę internetową (witryna automatycznie dopasowuje się do urządzeń mobilnych). Nie będzie możliwości zakupu poprzez aplikację mobilną. Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie meczem oraz obecne regulacje prawne system sprzedaży biletów będzie automatycznie przydzielał miejsca kibicom. Opcja dowolnego wyboru krzesełka zostanie na to spotkanie wyłączona. W przypadku potwierdzenia przez nabywcę, że kupującymi są osoby wspólnie zamieszkujące, system automatycznie przydzieli miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie. W pozostałych przypadkach system będzie przydzielał miejsca kaskadowo, z odpowiednimi strefami buforowymi.

Klub, by mieć możliwość wywiązania się ze swoich zobowiązań, podzielił bilety na kilka pul. Na mocy obowiązującej umowy, około 700 biletów (trybuna „B”, a więc zachodnia szalikowców) będzie sprzedawane poprzez Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy”. SKPS będzie dystrybuował je swoimi kanałami w cenie 40 złotych. Stowarzyszenie będzie odpowiedzialne za organizację i koordynację dobrej jakości dopingu. Kolejną pulę (około 500) stanowią wejściówki wynikające z umów biznesowych: z Ekstraklasą SA, partnerami ligi i Pogoni.

Pula około 1000 biletów zostanie podzielona na 3 etapy sprzedaży. Ponad 50% dostępnych miejsc (około 550) zostanie w pierwszej kolejności udostępnionych właścicielom karnetów z sezonu 2019/20. Do grupy tej zostanie dołączonych także 10 kibiców, którzy najczęściej brali udział w akcji „Wirtualnych Biletów” oraz 10 użytkowników aplikacji Pogoni, którzy od początku jej istnienia wykonali najwięcej zakupów za jej pośrednictwem. Sprzedaż w I etapie rozpocznie się w poniedziałek 10 maja o godz. 10 i potrwa do wyczerpania puli albo do godz. 14. 25% dostępnych miejsc (około 250) oraz ewentualne dodatkowe, niewykorzystane wejściówki z puli właścicieli karnetów trafią do II etapu. W tym czasie kibice będą mogli kupić "pakiet medalowy” w cenie 200 złotych. W trakcie trwania II etapu nie będzie możliwości zakupienia samego biletu. Sprzedaż w II etapie rozpocznie się w poniedziałek 10 maja o godz. 15 i potrwa do wyczerpania puli albo do godz. 19. 25% dostępnych miejsc (około 250) oraz ewentualne dodatkowe, niewykorzystane wejściówki z I i II etapu trafią do III etapu. W tym czasie kibice będą mogli kupić bilet za 40 złotych. Oczywiście będą mieć także możliwość wyboru i zakupu "pakietu medalowego” w cenie 200 złotych. Sprzedaż w III etapie rozpocznie się we worek 11 maja o godz. 10 i potrwa do wyczerpania puli. W przypadku niewykorzystania przez partnerów części biletów, bądź ewentualnych zwrotów wcześniej zakupionych (zwrotów biletów można dokonywać do do czwartku 13 maja do godz. 23.59), klub zakłada uruchomienie dodatkowego etapu sprzedaży, który rozpocznie się w piątek 14 maja o godz. 10 i potrwa do wyczerpania puli.

(oprac. mij)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

he
2021-05-08 23:40:08
reguły jak przydział mięsa na kartki.
guciu
2021-05-08 23:17:24
Nie można było zaokrąglić biletów miejsc. nie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ