sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. 16-letni wychowanek z kontraktem

Piłka nożna. 16-letni wychowanek z kontraktem

Piłka nożna. 16-letni wychowanek z kontraktem
Data publikacji: 2019-07-15 16:00
Wywietleń: 1318 402793

16-letni pomocnik Pogoni Szczecin Kacper Łukasiak podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Utalentowany rozgrywający związał się ze szczecińskim klubem trzyletnią umową.

Kacper Łukasiak całą dotychczasową karierę spędził przy Twardowskiego. Na pierwszym treningu pojawił się w 2009 roku w wieku 6 lat i przeszedł wszystkie szczeble piłkarskiego rozwoju.

Przez pierwsze lata rozwijał się pod okiem trenera Leszka Pokładowskiego, by następnie trafić pod skrzydła trenerów Tomasza Bieleckiego i Patryka Dąbrowskiego. Przed dwoma laty rozpoczął grę na centralnym poziomie w drużynie trenera Piotra Łęczyńskiego, walnie przyczyniając się do zdobycia przez Pogoń brązowego medalu mistrzostw Polski U15.

W poprzednich rozgrywkach wychowanek Pogoni występował na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U17. W całym sezonie rozegrał rekordowe 27 spotkań, w których zanotował sześć trafień. Od sierpnia szesnastoletniego pomocnika czeka rywalizacja z najlepszymi zespołami w kraju na poziomie CLJ U18.

– W tym roku mija dokładnie dziesięć, odkąd pojawiłem się na pierwszym treningu Pogoni. Lepszego prezentu z okazji tego małego jubileuszu nie mógłbym sobie wymarzyć. – powiedział Łukasiak. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie