piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. 15-letni portowcy na testach w Valencii

Piłka nożna. 15-letni portowcy na testach w Valencii

Piłka nożna. 15-letni portowcy na testach w Valencii
Data publikacji: 2018-12-03 15:04
Wywietleń: 1614 364768

Trzech 15-letnich reprezentantów Polski z Pogoni Szczecin: Filip Balcewicz, Mateusz Łęgowski i Hubert Turski wyjechali na tygodniowe testy do Valencii. 

Młodzi portowcy wezmą udział w treningach drużyn do lat 17 i do lat 19, sprawdzą się na tle piłkarzy starszych od siebie w czołowym klubie kraju jednego z najlepiej szkolących na świecie.

Valencia, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Hiszpanii, jeden z najbardziej utytułowanych, zawsze stawiany w jednym szeregu tuż za dwoma hiszpańskimi potentatami: Realem Madryt i Barceloną, niegdyś 6-krotny mistrz kraju, etatowy uczestnik piłkarskiej Ligi Mistrzów.

- Udział w treningach czołowego zespołu z LaLiga na pewno będzie ciekawym doświadczeniem. Cieszę się, że będę mógł sprawdzić się na tle rówieśników z Hiszpanii i poznać od środka tamtejszą piłkę – mówi Mateusz Łęgowski.

– Jesteśmy wdzięczni włodarzom Pogoni, że umożliwili nam wyjazd i udział w treningach Valencii – dodaje Filip Balcewicz.

Hubert Turski jesienią był podstawowym napastnikiem zespołu juniorów starszych, dla którego zdobył sześć bramek, zadebiutował też w III-ligowych rezerwach i w ostatnim meczu sezonu zdobył dwa gole. To była dla niego bardzo udana runda, choć rozpoczął ja od leczenia kontuzji.

Mateusz Łęgowski i Filip Balcewicz rywalizowali natomiast zarówno w Centralnej Lidze Juniorów U18, jak i na poziomie juniora młodszego. Ten drugi również ma za sobą debiut w III lidze.

Wszyscy trzej – przez rozpoczęciem obecnego sezonu – związali się z Pogonią Szczecin trzyletnimi kontraktami.

– Nie ograniczamy naszym zawodnikom szans rozwoju. Chcemy, żeby cały czas zdobywali nowe umiejętności, otrzymywali nowe bodźce. W momencie podpisywania kontraktów obiecaliśmy im, że będą mogli uczestniczyć w treningach zachodnich klubów i obietnicy dotrzymujemy – mówi prezes Akademii Pogoni, Dariusz Adamczuk. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie