Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. 15-letni pomocnik z kontraktem

Data publikacji: 2019-07-16 15:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-16 15:41
Piłka nożna. 15-letni pomocnik z kontraktem
 

15-letni pomocnik Pogoni Szczecin Cyprian Włodarczyk podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Utalentowany rozgrywający związał się z Pogonią trzyletnią umową. Jest wychowankiem Wybrzeża Rewalskiego, skąd trzy lata temu trafił do szczecińskiego klubu.

Włodarczyk poprzedni sezon rozpoczął w zespole juniorów młodszych Akademii, prowadzonym przez trenera Michała Zygonia. Wiosną trafił natomiast pod skrzydła trenera Przemysława Jasińskiego, pod wodzą którego sięgnął po wicemistrzostwo Polski U15. W nadchodzącym sezonie będzie rywalizował w drużynie prowadzonej przez trenera Pawła Ozgę na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U17.

- To był dla mnie bardzo owocny sezon. Powołanie na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski, srebrny medal mistrzostw Polski, a teraz profesjonalny kontrakt. Bardzo dziękuję władzom klubu za zaufanie. Z pewnością będzie to dla mnie motywacja do jeszcze cięższej pracy – powiedział Włodarczyk.

Cyprian Włodarczyk jest piątym zawodnikiem z rocznika 2004, który podpisał profesjonalny kontrakt. Wcześniej trzyletnimi umowami związali się również: Borys Freilich, Michał Samborski, Igor Martuszewski oraz Igor Mencnarowski.

Z całej piątki tylko Freilich jest rodowitym szczecinianinem. Samborski trafił do Pogoni z Dębna, Martuszewski z Kołobrzegu, a Mencnarowski z województwa śląskiego. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ