Piła nożna. Pogoń wiceliderem (filmy, galeria)

Data publikacji: 2015-09-14 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1388 20135

Pogoń pokonała Piasta Gliwice 3:1 (1:1) po golach Zwolińskiego (43, 63, Fojuta (83)) dla Pogoni i Zivca (7) dla Piasta.

Pogoń grała w składzie: Kudła - Rudol, Czerwiński, Fojut, Danielak - Matras, R. Murawski - Przybecki (58, Dwaliszwili), Akahoshi (90, Murayama), Małecki (84, Listkowski) - Zwoliński.

Pogoń rozegrała słabą pierwszą część meczu. Remisowała pierwszą połowę szczęśliwie i niezasłużenie. Piast prezentował się korzystnie, był drużyną lepiej zorganizowaną, wymuszał na Pogoni popełnianie błędów.

Szczecinianie niemal do końca pierwszej połowy nie potrafili uporządkować gry, spóźniali się, sprawiali wrażenie ociężałych i mało zwrotnych. Próbowali głównie indywidualnych akcji.

Zobacz zdjęcia z meczu autorstwa Ryszarda PAKIESERA

Gol dla Pogoni padł po stałym fragmencie gry i znakomitym dograniu najlepszego w Pogoni Matrasa.

Druga połowa była zupełnie inna w wykonaniu gospodarzy. Zdominowali przeciwnika fizycznie, zepchnęli do defensywy, zdobyli dwa gole i wygrali mecz.

Okrasą spotkania byl gol Fojuta zdobyty z własnej połowy. Bramkarz gości nie zdążył wróćić do swojej bramki po niespodziewanym wstrzeleniu piłki przez obrońcę Pogoni.

Pogoń po tym zwycięstwie jest wiceliderem tabeli. (p)

Zobacz i posłuchaj, co po meczu powiedzieli trenerzy obu drużyn: Radoslav Latal i Marcin Węglewski:

Zobacz i posłuchaj, co po meczu powiedzieli bohaterowie meczu, Łukasz Zwoliński i Jarosław Fojut: