Parataniec Sportowy. 5 medali Startu Szczecin

Data publikacji: 24 czerwca 2022 r. 11:32
Ostatnia aktualizacja: 25 czerwca 2022 r. 19:43
Szczecinianie dobrze zaprezentowali się na mistrzostwach w Łomiankach. Fot. KSI Start Szczecin

W podwarszawskich Łomiankach odbyły się XXIV mistrzostwa Polski w paratańcu sportowym, w których reprezentanci KSI Start Szczecin zdobyli łącznie 5 medali.

Najbardziej zapracowanym zawodnikiem w szczecińskiej ekipie był Maciej Januszewski, który wystąpił w  aż czterech konkurencjach, zdobywając w nich 3 medale. Tytuł wicemistrzowski wywalczył w konkurencji single freestyle men oraz dwukrotnie brąz: w parze z Magdaleną Krystyną Nowak znalazł się na podium w rywalizacji amator combi latin i w kategorii grupowej wraz z Katarzyną Pawlak, Sandrą Szubert, Anną Kowalską, Magdaleną Krystyną Nowak, Elizą Świtalską, Konradem Lipowiczem i Maciejem Grzybowskim. Dodatkowo zajął 6. lokatę w amator single men.

Furorę zrobili z pewnością Sandra Szubert i Konrad Lipowicz, którzy nie mieli sobie równych w konkurencji superdebiut zdobywając złoto. Niewiele zabrakło do powtórzenia ich sukcesu duetowi Katarzyna Pawlak i Eliza Świtalska, startujących w amator combi freestyle, które ostatecznie były drugie. Dodajmy, że 5. miejsce wywalczyli Maciej Grzybowski z Elizą Świtalską w amator combi latin.

Warto przy okazji przypomnieć, że sekcja paratańca towarzyskiego w Szczecinie istnieje od 2002 roku. Trenerami grupy są Anna Kowalska i Konrad Lipowicz, którzy wciąż poszukują chętnych pełno- i niepełnosprawnych tancerzy, gotowych na nowe, fascynujące wyzwania. Zajęcia odbywają się w środy w godz. 19-21, w galerii Turzyn przy ul. Bohaterów Warszawy (ROOFA na 1. piętrze). Informacji można zasięgnąć telefonicznie: 501-264-927. (mij)