Paraolimpizm. Statuetka Guttmanna w Szczecinie

Data publikacji: 12 grudnia 2022 r. 18:17
Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2022 r. 19:17
W plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego doceniono szczeciński klub. Fot. Bartłomiej Zborowski, Polski Komitet Paraolimpijski, KSI Start Szczecin

W Warszawie rozstrzygnięto plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na sportowców, trenerów, wydarzenie i sportową instytucję 2022 roku, a w gronie laureatów, którzy otrzymali statuetkę Guttmanna znalazł się także KSI Start Szczecin. Klub z grodu Gryfa został wyróżniony za wydarzenie roku jakim okazały się jubileuszowe 50. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Szczecin 2022.

- W imieniu pracowników klubu dziękuję za wyróżnienie - powiedział odbierając nagrodę prezes szczecińskiego Startu Tomasz Kaźmierczak. - Mistrzostwa Polski organizacyjnie były ogromnym wyzwaniem i cieszę się, że się udało sprostać postawionym nam zadaniom. Mam nadzieję, że nasz klub w kolejnych latach potwierdzi, że może organizować wielkie imprezy w Szczecinie.

Dodajmy, że w kategorii sportowiec roku, w najlepszej „10" znalazło się aż czworo reprezentantów szczecińskiego klubu. Tenisistka stołowa Natalia Partyka zajęła 5. miejsce. Wioślarze Jolanta Majka i Michał Gadowski sklasyfikowani zostali na 7. pozycji. Tenisista stołowy Patryk Chojnowski zajął 9. lokatę. (mij)