Wtorek, 03 września 2024 r.

Paraolimpiada. Natalia Partyka zapewniła sobie drugi medal w tenisie stołowym

Data publikacji: 02 września 2024 r. 21:31
Ostatnia aktualizacja: 02 września 2024 r. 21:31

Natalia Partyka zapewniła sobie drugi medal w tenisie stołowym na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Polka w klasie WS10 awansowała do półfinału po zwycięstwie nad Turczynką Merve Demir 3:0 (11:8, 11:5, 13:11). Wcześniej wywalczyła brąz w deblu.

Partyka potrzebowała zaledwie pół godziny, aby pokonać rywalkę. We wtorek w pojedynku o finał zmierzy się z Shiau Wen Tian z Tajwanu.

W sobotę w deblu z Karoliną Pęk zdobyła brązowy medal w deblu w klasie WD20. Pochodząca z Gdańska multimedalistka igrzysk paralimpijskich na koncie ma 10 krążków, w tym sześć złotych wywalczonych w Atenach, Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro i Tokio.

Nie licząc wyniku Partyki w singlu, Polska w dorobku ma już sześć medali, co zapewnia 20. miejsce w klasyfikacji. W poprzednich dniach złote krążki zdobyli pływak Kamil Otowski na 50 i 100 m st. grzbietowym (S1) oraz tenisiści stołowi w deblu Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień w kategorii MD18, a trzy brązowe wywalczyli: Lech Stoltman w pchnięciu kulą (F55) oraz tenisiści stołowi - Karolina Pęk i Piotr Grudzień w mikście (XD17) oraz wspomniany debel Pęk i Partyka (WD20).