sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Nowa hala w Słupsku. Porównujemy koszty

Nowa hala w Słupsku. Porównujemy koszty

Nowa hala w Słupsku. Porównujemy koszty
Data publikacji: 2015-10-27 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-27 20:26
Wywietleń: 2371 33787

Słupsk będzie miał nową halę sportową. Mieszkańców Szczecina może to zainteresować głównie z jednego powodu. Jak inne miasto w porównaniu ze Szczecinem potrafiło zorganizować przedsięwzięcie pod względem finansowym.

Nowa hala w Słupsku będzie mogła pomieścić 4 tys. kibiców, podczas gdy szczecińska hala może tych kibiców pomieścić o jeden tysiąc więcej. Tu podobieństwa się jednak kończą.

Nowa hala w Słupsku kosztować będzie 30 mln. zł., a jej budowa potrwa trzy lata. Szczeciński obiekt wybudowano za kwotę 190 mln. zł.

Hala w Słupsku powstanie przy nowo wybudowanym aquaparku. Dzięki temu utworzony zostanie duży kompleks rekreacyjno – sportowy ze wspólnymi parkingami i drogami dojazdowymi, co uczyni inwestycję znacznie mniej kosztowną.

Hala w Słupsku kosztować będzie 30 mln. zł., ale 12 mln. zł. będzie pochodziło ze środków z ministerstwa sportu. Szczecin ze 190 mln zł. otrzymał dofinansowanie w kwocie 15 mln. zł.

Słupsk skorzysta jeszcze z innych form dofinansowania. Wkład własny gminy wyniesie zaledwie 5 mln. zł. Szczecin natomiast z własnych funduszy przeznaczył na halę sportową o pojemności 5 tys. miejsc 175 mln. zł. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Róbta co chceta
160 mln zł to jakieś 1000 niewybudowanych mieszkań komunalnych. Udowodnione Krzystkowi przez NiK marnotrawstwo 50 mln zł w dwa lata, to kolejne 300 niewybudowanych mieszkań. Głosując stale na niego nie dziwcie się więc, że inne społeczeństwa dochodzą do większego dobrobytu, a inne miasta rozwijają się szybciej. Wasza ignorancja, brak zainteresowania sprawami wspólnymi i lenistwo wyborcze leżą u przyczyn tych zjawisk. Krzystek tylko z tego korzysta zresztą bez większego wysiłku.
2015-10-27 18:56:06
hm
Nie jestem żadnym miłośnikiem jakiejś partii, ale... u nas jest tak, jak w całym kraju w rządzącej to tej pory partii - inwestycja musi przynieść zysk. Zysk .. inwestującym, kolegom inwestujących itd gdyż to kasa "państwowa", dzielona/inwestowana przez kolegów. Jak na powyższym przykładzie - można za 30 /oni liczą każdą złotówkę bo cieńko u nich../ i można na bogato za 190. A co, kto bogatemu zabroni. Przecież to nie z ich kieszeni idzie. A jeszcze mogą koledzy nadrobić swoje straty w innych inwestycjach. Ja nie mogę tylko zrozumieć gdzie ludzie-wybieracze mają mózgi jak są wybory. Przecież nie wszyscy są kolegami, pracownikami urzędów itp. Krzystek głupi nie jest. On wie że ilość zatrudnionych w urzędzie, w spółkach miejskich - to jest wynik wyborczy zapewniony.. i tak można do śmierci.
2015-10-27 18:43:55
bolo
"Słupsk skorzysta jeszcze z innych form dofinansowania. " - jakie to są formy? "Tajemnica sPOwiedzi", czy dotacja unijna do "niespłacenia"?
2015-10-27 17:53:55
Planetary
Krzystek teraz wywali drugie tyle na pudrowanie trupa (stadion miejski), oczywiście można wszystko zrobić po gospodarsku, ale kto by miał głowę do takich pierdół. W końcu kto bogatemu zabroni,
2015-10-27 17:49:13
Paweł
A gdzie tow. Kwiatkowski?? Waść nie bronisz sitwy? Larum grają, do pióra tudzież klawiatury! W sprawie hali: od początku było wiadomo, że to wałek jak diabli.
2015-10-27 17:35:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy