wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > MMA. Zbliża się walka stulecia (FILM)

MMA. Zbliża się walka stulecia (FILM)

MMA. Zbliża się walka stulecia (FILM)
Data publikacji: 2015-11-17 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-18 08:36
Wywietleń: 1493 38211

31 letni Michał Materla przygotowuje się do historycznej walki z Mamedem Khalidovem. Szczeciński mistrz KSW w kategorii średniej nigdy nie ukrywał, że walka z Khalidovem jest trudna do zorganizowania ze względu na zażyłości, jakie łączą obu wojowników. Presja na zawodników była jednak tak duża, że obaj postanowili spełnić oczekiwania tysięcy fanów w naszym kraju.

Michał Materla stoczył dotąd 22 walki, z których zaledwie 4 przegrał. Jego rywal tych walk stoczył 30. Pojedynek, który po wielu latach spekulacji ekspertów i fanów wyłoni tego najlepszego odbędzie się 28 listopada w krakowskiej Tauron Arenie.

31-letni szczecinianin dzierży pas KSW nieprzerwanie od 2012 roku, kiedy zwyciężył w pamiętnym boju Angolijczyka Jaya Silvę. Następnie reprezentant Berserkers Team Szczecin czterokrotnie bronił tytułu, zostawiając w pokonanym polu Rodneya Wallace’a, Kendalla Grove’a, ponownie Silvę oraz ostatnio na KSW 31 legendę polskiego MMA Tomasza Drwala.

Materla wyrobił sobie opinię najbardziej walecznego i najefektowniej walczącego zawodnika na krajowej scenie, zdobywając rekordową liczbę nagród za najlepsze walki w polskim MMA. Jego popularność jest porównywalna z najlepszymi i najbardziej medialnymi polskimi piłkarzami.

We wtorek szczeciński wojownik wystąpił w medialnym treningu demonstrując swoją formę i przygotowanie do walki 100 lecia, jak zgodnie uznano pojedynek z Khalidovem.

Cztery lata starszy Khalidov może się pochwalić serią dziewięciu zwycięstw w ringu i klatce Federacji KSW. Pochodzący z Czeczenii olsztynianin odprawiał przed czasem m.in. medalistę olimpijskiego w zapasach Matta Lindlanda, mistrza sportów uderzanych Melvina Manhoefa czy podobnie jak Materla doświadczonych Wallace’a i Grove’a.

Jedynym zawodnikiem, który nie dał się skończyć przed czasem reprezentantowi Berkutu Arrachion Olsztyn był na KSW 29 Amerykanin Brett Cooper, jednak w tym pojedynku Khalidov walczył z poważnym urazem kręgosłupa, który wyłączył go ze startów w pierwszej połowie 2015 roku.

Teraz gwiazdor KSW powraca do okrągłej klatki, by wreszcie zdobyć upragniony pas mistrzowski KSW w kategorii średniej. Rywala będzie miał najbardziej godnego z możliwych. ©℗ (par)

Zobacz oficjalny trailer walki Materli z Khalidovem.

 

Komentarze

Konrad
40 zł. za telewizyjny podgląd to chyba walka tysiąclecia.
2015-11-18 04:20:09
Transmisje LIVE na LIVELOOKER
Transmisje LIVE na LIVELOOKER
2015-11-17 19:13:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy