poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > MMA. Materla chce się bić z Azizem

MMA. Materla chce się bić z Azizem

MMA. Materla chce się bić z Azizem
Data publikacji: 2016-06-13 14:33
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-13 15:23
Wywietleń: 1167 139090

Michał Materla, zawodnik Berserkers Team Szczecin chce bić się z Azizem Karaoglu. Niedawny rywal Mameda Chalidowa został co prawda wyrzucony z KSW za to, że wszedł do walki przy hymnie dżihadystów oraz za stwierdzenie, że został okradziony ze zwycięstwa, ale pojawiła się propozycja, żeby M. Materla walczył z Azizem w Niemczech. 

O potencjalnej walce z Karaoglu M. Materla opowiada na łamach dzisiejszego Kuriera Szczecińskiego. Berserker zdradził, że chciał się bić z Azizem już na następnej gali KSW. 

- Myślę, że z uwagi na kontrowersje związane z jego walką z Mamedem, a konkretnie faktem, że wielu ludzi widziało w nim zwycięzcę, ludzi interesowałoby teraz takie zestawienie. Uważam też, że stawką mógłby być pas mistrzowski KSW w wadze średniej. Chciałem rewanżu z Mamedem, ale skoro zrobił sobie roczną przerwę, to mógłby zwakować pas, ewentualnie moglibyśmy walczyć z Azizem o tymczasowy pas mistrza wagi średniej. Szczerze mówiąc liczyłem, że walka odbędzie się już na następnej gali KSW, być może w Szczecinie jeżeli federacja dogadałaby się z władzami miasta. 

KSW rozwiązało umowę z Azizem za wspomnianą wcześniej pieśń dżihadystów oraz wypowiedzi po walce. M. Materla powiedział „Kurierowi”, że jeżeli Karaoglu z premedytacją wybrał kontrowersyjny utwór, to organizacja słusznie zrobiła zwalniając go. Zaznacza jednak, że federacja powinna weryfikować przy jakiej muzyce zawodnicy wychodzą do oktagonu i ktoś powinien pilnować, żeby do takich sytuacji nie dochodziło. A co z ewentualną walką z Azizem dla German MMA Championship?

- Jestem otwarty i chętny na pojedynek z Azizem Karaoglu w Niemczech. Mój kontrakt umożliwia mi walkę za granicą jeżeli termin walki nie koliduje z galami KSW - powiedział „Kurierowi” M. Materla - Jeżeli do pojedynku z Azizem nie dojdzie więc w Polsce, to mogę z nim walczyć za granicami naszego kraju.

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim oraz e-wydaniu z 13 czerwca 2016r.

Tekst i fot. BaT

 

 

Komentarze

Wstyd
Walczyć z takim to policzek dla Polaków. Aż dziw, że w ogóle ktoś dopuścił do tak haniebnego zachowania na terenie RP.
2016-06-13 15:14:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy