piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Sport > MMA. Gniadek i Mazurek walczą w Niemczech

MMA. Gniadek i Mazurek walczą w Niemczech

MMA. Gniadek i Mazurek walczą w Niemczech
Data publikacji: 2016-04-09 13:25
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 390 127534

Już dzisiaj (sobota, 9 kwietnia) w niemieckim Templinie, kilkadziesiąt kilometrów od Szczecina swoje walki stoczą dwaj zawodnicy Berserkers Team Szczecin: Kamil Gniadek (8-4-1) oraz Marcin Mazurek (1-4). Obaj okres przygotowawczy przepracowali solidnie i zapowiadają, że rozniosą swoich rywali.

Berserkerzy będą walczyć na gali IFO Europe „MMA meets WILD WEST”. Przeciwnikiem K. Gniadka będzie pochodzący z Hamburga Alexander Vogt (8-3), który większość swoich przeciwników pokonywał poprzez KO lub TKO. Gniadek uważa, że jego przeciwnik nie ma żadnych argumentów na zwycięstwo w tej walce.

- Walczy bardzo chaotycznie i chce w pierwszych minutach rozstrzygnąć losy walki. Przetrzymam jego napór i go pokonam - zapowiada K. Gniadek - Podczas przygotowań duży nacisk położyłem na przygotowanie kondycyjne i dietę. Czuję, że jestem na wyższym poziomie. Nie czuję także jakiejś presji związanej z tą walką. Robię to, co kocham. Wejdę do oktagonu i zrobię swoje - dodaje.

O ile przeciwnik K. Gniadka to doświadczony fighter w MMA, o tyle o przeciwniku Marcina Mazurka wiadomo niewiele. Yasin Bodinka według portalu Sherdog w profesjonalnym MMA stoczył dotąd dwie walki z czego jedną wygrał poprzez duszenie, a drugą przegrał przez dyskwalifikację. M. Mazurek podobnie jak K. Gniadek swoją ostatnią walkę stoczył w październiku 2015 roku na Arenie Berserkerów i odniósł wtedy swoje pierwsze zwycięstwo w zawodowym MMA. Jak będzie tym razem?

- Idę na żywioł, bo nie widziałem żadnej z walk przeciwnika. Nie obawiam się jednak konfrontacji z tym rywalem. Dobrze przepracowałem okres przygotowawczy. Obyło się bez poważniejszych urazów. Do Niemiec jadę, żeby wygrać - zapowiada M. Mazurek. ©℗

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Kamil Gniadek oraz Marcin Mazurek już w najbliższą sobotę postarają się o zwycięstwa na gali MMA w niemieckim Templinie, kilkadziesiąt kilometrów od Szczecina. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy