środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Sport > MMA. Arena w sobotę. Ważenie w piątek (akt.)

MMA. Arena w sobotę. Ważenie w piątek (akt.)

MMA. Arena w sobotę. Ważenie w piątek (akt.)
Data publikacji: 2015-10-08 12:20
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-08 13:15
Wywietleń: 744 26955

Gala MMA Arena Berserkerów 8: Exped Cup odbędzie się w sobotę o g. 19 w hali SDS w Szczecinie. W walce wieczoru Marcina Parcheta ze szczecińskich Berserkerów (1-0) zmierzy się z dużo bardziej doświadczonym w formule MMA Patrykiem Grudniewskim z Fighters Factory Oleśnica.

Na gali zobaczymy całą plejadę szczecińskich berserkerów. Zmierzą się oni z fighterami z różnych stron Polski. Jak powiedział „Kurierowi” Piotr Bagiński wszyscy jego podopieczni są przygotowani do swoich walk.

- Ciężko pracowali w okresie przygotowawczym i na szczęście obyło się bez kontuzji. Jedynie Maciek Kałuszewski złapał zapalenie zatok na kilka dni przed walką, ale liczymy, że podczas Areny będzie w dobrej formie. Teraz najważniejsze, żeby każdy był zmobilizowany na dzień walki - mówi P. Bagiński.

W walce wieczoru walczyć będzie Marcin Parcheta. To wielokrotny mistrz Polski i mistrz świata w muay thai. W MMA będzie to jednak dopiero jego drugi występ. Jego rywal to Patryk Grudniewski (5-5), dobry i bardziej doświadczony zawodnik. Berserker solidnie przygotował się do walki. Pytamy berserkera, czy nie lepszy byłby słabszy przeciwnik „na przetarcie”.

- Wiadomo, że przy dobrym marketingu i ustawianiu słabszych zawodników można z przeciętnego zawodnika zrobić mistrza z imponującym dorobkiem. Ja nie chcę iść tą drogą. Nie chcę być przeciętny. Chciałem walczyć z dobrym zawodnikiem i nie mogę wybrzydzać. Odbyłem ciężkie treningi oraz cztery obozy wyjazdowe. Jestem gotowy do tej walki - mówi „Kurierowi” - Chciałbym podziękować wszystkim trenerom i kolegom za pomoc w przygotowaniach. A kibiców zapraszam na Arenę Berserkerów - dodaje.

Warto będzie zobaczyć także inne walki. Aslambek Arsamikov (3-0) z Berkutu Arrachion Olsztyn będzie rywalem Kamila Gniadka (8-3-1). Czeczen wszystkie swoje trzy walki wygrał w tym roku. Szczecińscy fani MMA liczą więc, że berserker przerwie passę zawodnika z olsztyńskiego klubu. W innych walkach trenujący w szczecińskim Berserkers Teamie świnoujścianin Maciej „Kaka” Kałuszewski zmierzy się z Danielem Skibińskim z poznańskiego Ankosu, a Adam Wiśniewski powalczy z Adamem Kowalskim, kolejnym reprezentantem Arrachionu. W karcie wstępnej przewidziano także walki w formule K-1 oraz muay thai.

Pojawiły się niestety komplikacje z walką Maćka Różańskiego. Austriak Markus Di Gallo wycofał się w ostatniej chwili z powodu kontuzji żeber. Poszukiwany jest nowy rywal dla szczecińskiego berserkera. Jego nazwisko mamy niedługo poznać. W przypadku M. Różańskiego można mówić o fatum. Podobną sytuację mieliśmy przed kołobrzeskim FEN-em, gdy podopiecznemu Piotra Bagińskiego także trzeba było szukać na ostatnią chwilę przeciwnika.

Uwaga! W piątek w Galerii Turzyn o g. 15.30 odbędzie się oficjalne ważenie zawodników. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą znani m.in. z występów w KSW Maciej „Irokez” Jewtuszko oraz Michał „Sztanga” Fijałka. ©℗

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Na zdjęciu: Marcin Parcheta (czerwony rashguard) i Maciej Kałuszewski (szary rashguard), bohaterowie sobotniej Areny Berserkerów podczas ćwiczeń walki w parterze. Kaka powtarzał z Parchetą jedną z technik brazylijskiego jiu jitsu.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie