sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Sport > Maraton Huryń i Koska

Maraton Huryń i Koska [GALERIA, FILM]

Maraton Huryń i Koska
Data publikacji: 2016-06-26 12:32
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-26 13:59
Wywietleń: 3081 140918
Zakończył się 2. PZU Maraton Szczeciński. Zwyciężył Paweł Kosek, biegacz z Tychów, który prowadził od startu i z dużą przewagą dotarł jako pierwszy do mety. Pokonał dystans w 2:40,19. Najlepszą wśród pań była Ewa Huryń ze Szczecina. Jej czas to 3:07,49 i był lepszy o ponad minutę od ubiegłorocznego, gdy wygrała pierwszy szczeciński maraton.
Drugi na mecie zameldował się szczecinianin Paweł Związek, który miał czas 2:46,46. Trzeci był Grzegorz Naglacki ze Szczecina - 2:53,38.
Uczestnicy biegu głównego ruszyli na trasę punktualnie o godz. 9. Wśród ponad 900 biegaczy z całej Polski i z innych krajów wystartował m.in. Artur Kozłowski, mistrz Polski z nominacją na sierpniowe igrzyska w Brazylii. Sieradzanin - co warto nadmienić -  to zwycięzca tegorocznego Orlen Marathon Warshaw, Polski, pierwszy Polak, który triumfował w warszawskim maratonie w jego dotychczasowej historii.

Imprezie sportowo-rodzinnej towarzyszył bieg otwarty dla wszystkich chętnych pn. Fun Run. Na starcie tego minimaratonu na dystansie 4,2 km pojawiły się całe rodziny. Poprowadzili go jako goście specjalni m.in. Wanda Panfil, jedyna polska mistrzyni świata w maratonie i szczecińska tyczkarka Monika Pyrek-Rokita, Jan Churuk, jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego męskiego maratonu,. olimpijczyk z IO w Barcelonie 1992, który rok wcześniej z czasem 2:15:47 był 3. podczas maratonu w Londynie, zawodów przeprowadzanych w ramach Pucharu Świata IAAF, a także Bogusław Mamiński, biegacz na średnich i długich dystansach, wicemistrz świata i Europy, olimpijczyk, wielokrotny mistrz kraju w biegach na 5000 m, w biegu na 3000 m z przeszkodami i w biegach przełajowych.

Wcześniej rozegrany został Kids Run na dystansie 195 m dla najmłodszych. Mogły w nim wystartować wszystkie chętne dzieci w wieku do 6 lat. I w nim nie brakowało emocji i zabawy. Wszyscy zawodnicy obdarowani zostali medalami i nagrodami. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Ryszard PAKIESER/Mirosław WINCONEK

Film: Mirosław WINCONEK

Maraton Huryń i Koska Maraton Huryń i Koska Maraton Huryń i Koska Maraton Huryń i Koska Maraton Huryń i Koska Maraton Huryń i Koska Maraton Huryń i Koska Maraton Huryń i Koska Maraton Huryń i Koska Maraton Huryń i Koska

Komentarze

ada
limit jest 6 godzin, duzo ludzi jeszcze biegnie, zakonczył się, bo ci pierwsi już dobiegli? reszta się nie liczy?
2016-06-26 13:26:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie