Strona główna > Sport > Ligowy poniedziałek. Wygrane Wilków i Chemika

Ligowy poniedziałek. Wygrane Wilków i Chemika

Data publikacji: 2015-11-16 11:26
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1025 37813

W poniedziałkowy wieczór dwie nasze drużyny rozegrają ligowe mecze. Przed własną publicznością zaprezentują się koszykarze King Wilków Morskich, a w Łodzi siatkarki Chemika Police.

Ekstraklasa koszykarzy

Szczecińscy koszykarze wywalczyli drugie w sezonie zwycięstwo. Tym razem bardzo cenne, bo z wiceliderem rozgrywek Polskim Cukrem. Torunianie wygrali pięć z sześciu ligowych spotkań w tym sezonie. W Szczecinie przegrali jednym punktem. Decydujący o zwycięstwie punkt zdobył na jedną sekundę przed końcem Majewski

KING Wilki Morskie - Polski Cukier Toruń  90:89 (22:20, 26:21, 20:20)

I kwarta: 2 min. - 5:3, 4 min. - 13:7, 6 min. - 15:16, 8 min. - 20:18, 10 min. - 22:20.

Punkty dla King Wilków Morskich w I kwarcie zdobyli: Leończyk - 11, Majewski - 5, Lucious - 2, Nikolic - 2, Aiken - 2.

II kwarta: 12 min. - 22:25, 14 min. - 27:31, 16 min. - 32:35, 18 min. - 39:37, 20 min. - 48:41.

Punkty dla King Wilków Morskich w I połowie zdobyli: Leończyk - 14, Lucious - 9, Nowakowski - 6, Kikowski - 6, Majewski - 5, Nikolic - 4, Aiken - 4.

III kwarta: 22 min. - 50:44, 24 min. - 54:49, 26 min. - 58:52, 28 min. - 63:54

Punkty dla King Wilków Morskich po III kwarcie: Leończyk - 24, Lucious - 12, Nowakowski - 7, Nikolic - 6, Kikowski - 6, Majewski - 5, Aiken - 4, Gaines - 4.

IV kwarta: 32 min. - 70:67, 34 min. - 72:75, 36 min. - 76:78, 38 min. - 83:81, 40 min. - 90:89.

Punkty dla King Wilków Morskich zdobyli: Leończyk - 30, Lucious - 17, Kikowski - 11, Majewski - 9, Nowakowski - 9, Nikolic - 6, Aiken - 4, Gaines - 4.

Ekstraklasa siatkarek

Po wygranym wyjazdowym meczu Ligi Mistrzyń z włoskim Pomi Casalmaggiore 3:2, niepokonane w tym sezonie na wszystkich frontach siatkarki Chemika zmierzyły się w Łodzi z wiceliderem Orlen Ligi.

Chemik nie zawiódł, choć niespodziewanie stracił seta, a w trzecim wygrał dopiero na przewagi. Dwie pozostałe partie rozstrzygnął na swoją korzyść już zdecydowanie.

Chemik gra w składzie: Werblińska, Havelkova, Wołosz, Bednarek - Kasza, Mróz, Montano, Zenik (l), oraz Bełcik, Jagieło, Kowalińska.

Budowlani Łódź - Chemik Police   1:3 (25:19, 13:25, 24:26, 14:25)

I set - 5:4, 10:9, 15:13, 20:18, 25:19.

II set - 3:5, 5:10, 8:15, 11:20, 13:25.

III set - 4:5, 9:10 ,15:14, 18:20, 24:25.

IV set - 5:3, 9:10, 12:15, 12:20, 14:25.