Czwartek 05 sierpnia 2021r. 
REKLAMA

Ligowa sobota. Inauguracja Sandry w Opolu

Data publikacji: 2019-08-30 20:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-30 20:06
Ligowa sobota. Inauguracja Sandry w Opolu
 

PGNiG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH

18.30: Gwardia Opole - Sandra SPA Pogoń Szczecin 

Szczecińscy szczypiorniści w Opolu inaugurują nowy sezon najwyższej klasy rozgrywkowej i do grudnia czeka ich 17 spotkań rundy zasadniczej, a następnie mają nadzieję odnaleźć się w czołowej ósemce, która systemem play-off rywalizować będzie o mistrzostwo kraju.

Pogoń grać będzie z nową obsadą bramki; Mateusz Gawryś dołączył do drużyny już pod koniec ubiegłego sezonu, a latem dołączył Anton Terekhof mający za sobą występy w europejskich pucharach. Doszło także dwóch młodych skrzydłowych: Bartosz Telenga i Filip Wrzesiński.

 II LIGA PIŁKARSKA

19.00: Znicz Pruszków - Błękitni Stargard 

Podopieczni trenera Adama Topolskiego grają w tym sezonie bezkompromisowo; trzykrotnie zwyciężyli i trzy razy zostali pokonani, zaś żaden z pojedynków stargardzian nie zakończył się remisem.

W Pruszkowie pierwszy ewentualny podział punktów byłby niewątpliwie sukcesem zajmujących 8.pozycję Błękitnych, bo plasujący się na 4. miejscu (premiowanym barażami o awans) Znicz zdobył dotychczas o cztery punkty więcej niż stargardzianie.

II LIGA FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO

13.30: Miners Wałbrzych - Armada Szczecin 

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego na wałbrzyskim Stadionie Tysiąclecia szczecinianie zmierzą się z miejscowymi saperami, którzy zajmują trzecie miejsce w tabeli i tracą do Armady sześć punktów.

Nasi futboliści już przed tygodniem, wygrywając z drużyną wicelidera Angels Toruń, zapewnili sobie I miejsce w grupie i dzięki temu w półfinałowym pojedynku play-off o awans do I ligi (najprawdopodobniej z Rockets Rzeszów, a ewentualnie z AZS Silesia Rebels Katowice) będą mieli przywilej własnego boiska. ©℗

(mij)

Fot. R. Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ