Poniedziałek, 22 lipca 2024 r.

Lekkoatletyka. Złoto Pliś, srebro Ostrowskiego

Data publikacji: 02 marca 2020 r. 11:15
Ostatnia aktualizacja: 02 marca 2020 r. 11:15

Z trzema medalami wrócili z rozgrywanych w Toruniu halowych mistrzostw Polski zachodniopomorscy lekkoatleci. Wszystkie wywalczyli w konkurencjach biegowych.

Mistrzynią kraju w biegu na 3000 metrów została doświadczona Renata Pliś. Zawodniczka Maratonu Świnoujście wygrał swoją konkurencję z czasem 9.14,42 i drugą na mecie Annę Bańkowską (Podlasie Białystok) wyprzedziła o blisko 18 sekund.

W biegu na 800 m pań trzecia linię mety minęła Natalia Gulczyńska (MKL Szczecin - 2,06,92). Do zwyciężczyni Anny Pólkowskiej (AZS AWF Gdańsk) szczecinianka straciła zaledwie sekundę.

Medalową kolekcję zachodniopomorskich biegaczy uzupełnił Artur Ostrowski (Sporting Międzyzdroje), który na dystansie 1500 m wynikiem 3.51,32 wywalczył srebro. Mistrzem kraju z czasem o niecałe 3 sekundy lepszym od Ostrowskiego został Adam Czerniawski (Lider Siercza).

Pod nieobecność Piotra Liska, który z uwagi na uraz pachwiny zrezygnował ze startów w sezonie zimowym, mistrzem kraju w konkursie skoku o tyczce został Paweł Wojciechowski. Były mistrz świata i uczestnik niedawnego Szczecińskiego Mitingu Skoku o Tyczce w Toruniu jako jedyny pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.70. Srebro wywalczył Robert Sobera (5.60) (woj)