Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Lekkoatletyka. Zalewski z minimum

Data publikacji: 24 sierpnia 2019 r. 09:34
Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2019 r. 13:49

Reprezentanci Barnima Goleniów byli bohaterami pierwszego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Krystian Zalewski na biegu na 3000 m z przeszkodami zdobył złoto i wywalczył minimum na mistrzostwa świata w Katarze.

Na tym samym dystansie jego klubowa koleżanka Mariola Ślusarczyk została mistrzynią Polski. Zalewski finiszował z czasem 8:28.99 i z imponującą przewagą 24 sekund nad Mateuszem Kaczorem. Podopieczny Jacka Kostrzeby o setne sekund złamał wynoszącym 8:29.00 minimum na mistrzostwa świata.

O sprawienie niespodzianki postarała się Mariola Ślusarczyk. Zawodniczka z Goleniowa na ostatnich metrach rywalizacji na dystansie 3000 metrów z przeszkodami wyprzedziła faworytkę Alicję Konieczek, która popełniła błąd na ostatniej przeszkodzie. Złoto goleniowianka zdobyła z czasem 10:10.60. Mistrzyni Uniwersjady Konieczek uzyskała 10:11.37.

W piątkowym konkursie tyczkarzy, pod nieobecność oczekującego na narodziny dziecka Piotra Liska, złoto zdobył Paweł Wojciechowski, a srebro Robert Sobera. Obaj uzyskali 5.71. (woj)