Sobota, 20 lipca 2024 r.

Lekkoatletyka. Zalewski jak Malinowski

Data publikacji: 27 sierpnia 2017 r. 16:30
Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2017 r. 16:49

Student Uniwersytetu Szczecińskiego i zawodnik Barnima Goleniów Krystian Zalewski zdobył złoty medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Polak był faworytem biegu, miał ze wszystkich startujących najlepszy rekord życiowy oraz najlepszy rezultat w tym sezonie.

Zalewski bardzo dobrze zaplanował bieg taktycznie, cały czas biegł w czołówce, a na półtora okrążenia przed metą mocno zaatakował. Gonić go próbował tylko reprezentant Republiki Południowej Afryki Rantso Mokopane, który ostatecznie przybiegł na metę jako drugi. Polak zwyciężył z czasem 8:35,88.

Krystian Zalewski jest pierwszym Polakiem po legendarnym Bronisławie Malinowskim, któremu udało się zwyciężyć w letniej Uniwersjadzie. Malinowski triumfował w roku 1975. (par)