poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Zalewski i Lisek w finale

Lekkoatletyka. Zalewski i Lisek w finale

Lekkoatletyka. Zalewski i Lisek w finale
Data publikacji: 2015-08-22 08:36
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:16
Wywietleń: 812 13557

Wicemistrz Europy Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) wystąpi w poniedziałek w finałowym biegu na 3000 m z przeszkodami lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. W gronie 39 zawodników startujących w eliminacjach uzyskał czwarty czas - 8.25,10.

- Jestem tutaj przygotowany na rekord życiowy i mam nadzieję, że uda się to uzyskać w finale. Takie było założenie, żeby biec w pierwszej grupie i walczyć o miejsce premiowane finałem. Widziałem, że ten czas będzie całkiem niezły i bez względu na to, czy zajmę trzecią czy czwartą lokatę, da mi awans. Nie obawiałem się finiszu, bo jestem dobrze przygotowany - powiedział Zalewski, który był mocno poturbowany.

Na lewej nodze leciała mu krew, a w bucie prawej zrobiła się duża dziura.

- Takie przypadki się zdarzają. Zwłaszcza w eliminacjach, więc to nic strasznego. Piszczel mam trochę rozwalony, ale nawet nie boli. Z kolei z butem to gdzieś na trzy okrążenia do mety poczułem, że wyszedł mi palec na powietrze. Nie chciałem się jednak na tym skupiać, bo najważniejszy był awans" - zaznaczył wicemistrz Europy z Goleniowa.

Najlepszy wynik osiągnął Kenijczyk Ezekiel Kemboi - 8.24,75. W finale pobiegnie jeszcze dwóch reprezentantów tego kraju oraz po dwóch z Algierii, Etiopii, Maroka i USA.

Zalewski jest jedynym Europejczykiem w stawce, która będzie walczyła o medale. Mistrz kontynentu (Zurych 2014) Francuz Yoann Kowal uzyskał 20. rezulat w sobotnich kwalifikacjach (8.41,65).

W poniedziałkowym finale konkursu skoku o tyczce wstąpi zawodnik OSOT Szczecin Piotr Lisek. Kwalifikacyjną wysokość 5,70 pokonało 16 zawodników spośród 34, którzy wystartowali w eliminacjach, w tym 23 - letni szczecinianin.

Chyba już powoli czuję formę - powiedział Piotr Lisek. - Warunki były znakomite, a to pokazały wyniki. Każdy ma chrapkę, by w takiej imprezie poprawić rekord życiowy. Ja też. Co prawda jest nas dużo i wszystko będzie się przeciągać, ale ja się czuję dobrze, więc nic tylko skakać. Miałem ostatnio problem z wagą, ale nareszcie udało się pokonać te kłopoty i teraz czuję się tak lekki jak piórko. Dzięki temu poprawiłem szybkość. W finale jest trzech Polaków i są trzy miejsca na podium...

Do niedzielnego półfinału biegu na 1500 m. zakwalifikowały się: 30 - letnia zawodniczka Maratonu Świnoujście Renata Pliś i 20 - letnia mieszkanka Lipian Sofia Ennaoui

Pliś uzyskała w swej serii czas 4.05,89 i była dziewiąta, natomiast Ennaoui 4.06,94 - ósma, która z eliminacji była zadowolona:

- Może tego nie było widać, ale cały czas kontrolowałam sytuację. Wiedziałam, że bieg jest na tyle szybki, że powinnam się dostać do kolejnej rundy z czasem - poinformowała.

Takiej pewności po swoim występie nie miała Pliś.

- Ale to było szybkie bieganie i zdziwiłabym się, gdyby ten wynik nie dał mi półfinału - oceniła.

Najlepszy czas w eliminacjach osiągnęła Etiopka Genzebe Dibaba - 4.02,59. W lipcu podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako rezultatem 3.50,07 ustanowiła rekord świata, a Ennaoui - życiowy 4.04,26.

W niedzielnym półfinale 800 m wystąpi wychowanek Ósemki Police Marcin Lewandowski. Czwarty zawodnik ostatnich mistrzostw świata osiągnął czas 1.46,25, ale nie był ze swojego występu zadowolony:

- Nie wiem co się dzieje, ale mam potwornie ciężkie nogi. Nie umiem sobie tego wytłumaczyć, ale chyba za bardzo odpuściliśmy trening przed mistrzostwami świata – ocenił urodzony i wychowany w Policach 27 - latek.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy