poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Z Sofią Ennaoui i ... hydrantami

Lekkoatletyka. Z Sofią Ennaoui i ... hydrantami

Lekkoatletyka. Z Sofią Ennaoui i ... hydrantami
Data publikacji: 2017-08-27 08:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-27 08:58
Wywietleń: 1467 289824

W niedzielę o godz. 9 na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II nastąpi start do 38. PKO Półmaratonu Szczecin, a zawodnicy pobiegną w kierunku Wałów Chrobrego, by powrócić do Parku Kasprowicza, a na dalszy ciąg rywalizacji udać się na uliczki Pogodna.

Meta umiejscowiona została w miejscu startu. Część sportowców wystartuje zaś na krótszym dystansie, bo 10-kilometrowym.

Do półmaratonu zgłosiło się blisko 2,5 tys chetnych, a do „dziesiątki" - blisko tysiąc biegaczy, więc jeśli dodać do tego 600 najmłodszych piratów, to będziemy mieli blisko 4 tysiące startujących. Obsada imprezy, nad którą patronat medialny sprawuje „Kurier Szczeciński", jest międzynarodowa.

Żołnierze i sympatycy wojska wystartują by uczcić poległych w kraju i na misjach bohaterów z 12. Brygady Zmechanizowanej. Biegowa impreza będzie też miała akcenty charytatywne i organizowana będzie pomoc dla 16-letniego Mikołaja i 8-letniego Kuby. 

Podobnie jak przed rokiem spragnieni biegacze będą pić wodę prosto z hydrantów, a sześć takich stanowisk będzie na trasie, zaś siódme na Jasnych Błoniach. Dzięki ZWiK-owi, który mocno wspiera naszą imprezę, nie musimy się wstydzić jakości wody w grodzie Gryfa...

Ambasadorką biegu jest lekkoatletka MKL-u Szczecin Sofia Ennaoui, uczestniczka niedawnych MŚ w Londynie, finalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, brązowa medalistka halowych ME, wicemistrzyni Europy do lat 20 i 23 oraz mistrzyni Europy do lat 23 w przełajach.

Przed tygodniem na konferencji prasowej poinformowała, że z uwagi na niedzielny start w Berlinie, podczas półmaratonu w grodzie Gryfa obecna będzie tylko duchem.

Plany się jednak zmieniły - jak nas poinformował dyrektor biegu Marcin Paprocki - a Sofia Ennaoui postanowiła wcześniej zakończyć tegoroczny sezon startowy i na 99 procent w niedzielę będzie w Szczecinie.©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy